"הקול בראש 2" – ביקורת #1: משתדלים לחדש ולהוסיף אבל נשענים מדי על הקודם

"הקול בראש 2".

"הקול בראש 2".

"הקול בראש 2" הוא, כמובן, המשך לסרט מלפני תשע שנים שהפך רגשות ופעולות מוחיות לסרט אנימציה מוצלח, גם אם לא מהטובים ביותר של אולפני פיקסר. הסרט החדש פחות טוב ומצחיק מהראשון, ועל אף שמשתדלים לחדש ולהוסיף לקודם, נשענים יותר מדי על התבנית העלילתית של הסרט הראשון.

ריילי בת ה-13, הילדה מהסרט הראשון, יוצאת לסוף שבוע של מחנה הוקי קרח עם שתי חברות שלה. היא נרגשת מהאפשרות שהיא תתקבל לנבחרת של התיכון שהיא עולה אליו, מכוכבת ההוקי שהיא תפגוש שם, והיא עוברת תהפוכות עם החברות שלה ומאמנת ההוקי. כשחלק נכבד מהעלילה מתרחש כמתבקש במוח שלה.

לרגשות מהסרט הראשון מצטרפים נוספים עם הגיעה של ריילי לתחילת גיל ההתבגרות. איימי פוהלר שוב נהדרת כג'וי (שמחה), לפיליס סמית' כעצב יש תפקיד קטן יותר הפעם, ומי שנכנסת ומובילה בסערה את הרגשות החדשים היא מיה הוק (בתם של אית'ן הוק ואומה ת'ורמן שהופכת לשחקנית מצליחה לאחרונה) כחרדה.

"הקול בראש 2".

"הקול בראש 2".

לעומת דמויות הרגשות המוכרות והחדשות, הדמויות האנושיות בחייה של ריילי הרבה-הרבה פחות מעניינות. בקטעים מסוימים משחקים עם סוגי אנימציה שונים, כפי שנעשה גם ב"הקול בראש" הראשון, לפעמים זה מוצלח (במקרים של דמות מסדרת ילדים בדיונית ודמות ממשחק מחשב ישן), לפעמים פחות. ותמיד נחמד כשמקבלים הצצה לתהליך המחשבה של דמויות אחרות (חברות של ריילי והוריה). כלומר, דברים שחוזרים מהסרט הקודם לפעמים קולעים ולפעמים מחטיאים, אך הפעם יש הרבה פחות הברקות וקסם, אולי גם כי זו חזרה לעולם שכבר הכירו לנו בסרט הקודם. הקטע הטוב ביותר בסרט הוא התקף חרדה שמוצג בצורה יוצאת מן הכלל ובצורה שרק סרט אנימציה -שמתרחש בתוך המוח- יכול.

על אף שהסרט דומה מדי לסרט הקודם, אך פחות טוב ממנו, אשמח להמשיך לראות את ריילי מתבגרת (ואף כאישה מבוגרת) ואת ההתנגשות והמאבק הפנימי שבתוכה עם התמודדויות עם לימודים באוניברסיטה/מכללה, עבודה ראשונה, חיי אהבה וחיי החברה שלה כבחורה (אולי בסרט שלא מיועד לקהל צעיר מאוד), ובלי מסע פיזי של הרגשות ברחבי המוח כפי שכבר ראינו פעמיים (בסרטי פיקסר אוהבים מאוד להוציא את הדמויות למסע פיזי). גם הייתי מעדיף שריילי היתה שוהה בבית עם הוריה, שנאלצים להתמודד עם המתבגרת החדשה בביתם שמתמודדת בעצמה עם דברים ותחושות חדשות בבית ובבית הספר וביניהם, ולא מבלה את רוב הסרט במחנה.

"הקול בראש 2".

"הקול בראש 2".

בשנים מסוימות דיסני-פיקסר הקרינו סרט אנימציה קצר לפני הסרט באורך המלא, וחבל שהפסיקו עם המנהג הזה. במקרה באותן שנים גם נהגו להקרין את סרטיהם בתלת-מימד, וטוב שזה הפסיק. גם הפעם יש קטעים בתחילת כתוביות הסיום וקטע גם בסופן (האחרון די סתמי).

דירוג: ★★★☆☆

הקול בראש 2 (ארה"ב, 2024)
בימוי: קלסי מאן | תסריט: מג לה'פובדייב הולסטיןקלסי מאן | משחק: איימי פוהלרמאיה הוקקנסינגטון טולמןפיליס סמית'לואיס בלאקטוני היילליזה לפירה
הפצה: פורום פילם, החל מה-13.06.2024 בבתי הקולנוע. לחצו כאן לזמני הקרנה וכרטיסים לקולנוע. קדימון:

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?