ערסים ופרחות: האליטות החדשות - כרזה

ערסים ופרחות: האליטות החדשות (2014)

Arsim VeFrechot: HaElitot HaChadashot

ישראל  ·  תעודה  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.3
37 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" צפיתי בה פעמיים בשקיקה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" סדרה חשובה ובו-זמנית מקוממת, מדכאת אך גם משמחת. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
הערסים והפרחות, גם אם אנחנו מאוד לא אוהבים את זה, הם היום האליטות החדשות. רואים אותם בכל מקום – בפוליטיקה, בתקשורת, בקולנוע, במוסיקה, בספורט, ברחוב ובעצם – איפה לא? כן, הקבוצה המזרחית, שסומנה כערסית ופרחית כבר מראשית ימ...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
הערסים והפרחות, גם אם "אנחנו" מאוד לא אוהבים את זה, הם היום האליטות החדשות. רואים אותם בכל מקום – בפוליטיקה, בתקשורת, בקולנוע, במוסיקה, בספורט, ברחוב ובעצם – איפה לא? כן, הקבוצה המזרחית, שסומנה כערסית ופרחית כבר מראשית ימי המדינה, בגלגולי לשון שונים (פושטק, צ'חצ'ח וכו'), כבר איננה מסתתרת מפני הבליסטראות האשכנזיות (והמזרחיות בחלקן), אלא יוצאת בגאון החוצה, למרחב הציבורי, ומנכיחה את עצמה ללא בושה. במילים אחרות: הערסים והפרחות ניצחו. הם קובעים איזה עיתונים נקרא, מה נקרא בהם, מה נצפה בטלוויזיה, מי תהיה מפלגת השלטון, איזו קבוצת כדורגל תעפיל לפסגה, מה יהיה הטרנד האופנתי הבא, מי ימלא את נוקיה וקיסריה, היכן ינסקו מחירי הדיור וכיו"ב. כן, במקום להסתתר ולהתגונן, נכנסו המזרחים בדלת היחידה הפתוחה שנותרה בפניהם ושטפו את המרחב הציבורי באלפיהם. במובן מסוים, ניתן לומר כי הערסים והפרחות הם עונשה של התרבות הישראלית. אז קחו נשימה עמוקה, תפתחו את העיניים, האוזניים ובעיקר את הלב ותנו למסומנים לספר לכם מי הם באמת: מאיפה הם באים? איפה הם גרים? את מי הם אוהבים? את מי הם מתעבים? למה הם מעדיפים מותגי יוקרה וציפורניים מלאכותיות, למרות שלחלקם אין גרוש על הנשמה? מה יחסם ליהדות ולמסורת ואיך זה מתיישב עם המחשוף העמוק והלוק המוחצן? מה יחסם לכסף, להצלחה, להשכלה, למעמד האישה? ולמה חלק גדול מהם פושט חולצה, מנופף בדגל ישראל וזועק בקול ניחר, "מוות לערבים"?
אנתולוגיה דוקומנטרית חדשה מביאה לכם את הערסים והפרחות כפי שמעולם לא ראיתם: מצחיקים, מתריסים, נוגעים ללב, מורכבים, חכמים ובעיקר רגישים. כן, אנחנו יודעים, כולם היום מבטיחים רגשות, אבל אנחנו ניתן לכם את זה באמת.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 27.10.2014
צבע:
צבע


בימוי
עריכה
רון כחלילי (עורכ/ת ראשי/ת)

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.