איפה אתה חי? - כרזה

איפה אתה חי? (2015)

Achi Efo Ata Chai

ישראל  ·  דרמה  ·  42 דקות  ·  סדרת טלויזיה
5.8
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

הביקורות ממוצעות או מעורבות

צוטטו 4 ביקורות

5.6
62 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
(עונה 2)
" דלות מסנוורת כל פינה. דלות תסריט. דלות משחק. מה שאמור להצחיק, לא מצחיק. מה שאמור להיות דרמטי ומרתק, דרמטי ומרתק בעומק שלולית על הרצפה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(עונה 1)
" שתי דקות אל תוך פרק הבכורה עם שני רגעים שנונים ומצוינים, צילום מהוקצע ועריכה מהודקת שמחדדת היטב את הבדיחות, וכבר ברור שמדובר כאן במוצר רציני. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(עונה 1)
" התוצר הסופי אמנם סימפטי, וכולל כמה בדיחות לא רעות, אבל גם גולש קצת לסיטואציות בנאליות, ולטריטוריה המוכרת שכבר פרנסה המון במאים ויוצרים בארץ ובעולם. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" מושכת אותנו אל כר דשא חדש ומוזר, ויחד עם זה אמין ומשכנע. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
צעיר בוכרי (רונן דוידוב) מתאהב בסטודנטית למשחק (עדי הימלבלוי), אך משפחתו מתנגדת לקשר.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
הסדרה בקונפליקט בין עבר לעתיד, בין מסורת לקדמה, בין הגשמה עצמית לערכי המשפחה, בין קהילה בוכרית שרק רוצה לשמור על החיים שלה כפי שהיו בבוכרה שבאוזבקיסטן, ובין הדור החדש של אותה קהילה שרוצה לבנות לעצמו חיים חדשים במדינת ישראל.
לקהילת הבוכרית מנהגים, מסורת ערכים ודעות משלה. למעשה, הם חיים כמדינה בתוך מדינה, בכל מקום בו הם נמצאים. למרות שהבוכרים עלו לארץ כבר בשנות השמונים הם עדיין מתנהלים כקהילה סגורה ומאופיינת, עם מסורות וקודים משלהם. הסדרה מתרחשת בדיוק בנקודת השבר שבין הדור הוותיק והמסורת עתיקת הימים לבין הדור החדש וישראל של ימינו.
אבי המשפחה (אליק שמעונוב) היה צלם ידוע בבוכרה, הוא מגיע לישראל בתחילת שנות השמונים עם אשתו (רבקה מיכאלי), שלושת ילדיו (חי ורונן דוידוב ורעיה איסחקוב) והסבתא חפצי. בעמל רב הוא מקים חנות צילום, כולל צילום אירועים בשכונת הבוכרים בתל כביר.
ילדיו נולדו עם מצלמה ביד, ואכן האח הגדול ששמו בכור (חי דוידוב) כבר עובד עם האב. שניהם מחכים שחי, האח הצעיר במשפחה (רונן דוידוב), ישתחרר מהצבא ויצטרף לעסק המשפחתי, אך לחי תכניות משלו. חלומו הגדול הוא להיות שחקן, וכבר מילדות היה מופיע לעיתים באירועים אותם צילם האב. שאיפותיו של הבן נוגדות את מחשבות המשפחה לגבי עתידו.
המשפחה לוחצת על חי להשתלב בעסק, להתחתן (עם נערה בוכרית כמובן) ולהמשיך את המסורת ורואה בלימודי המשחק אקט של פריצות וחוסר אחריות. בקהילה בה נשמעים להורים באופן מסורתי, לימודי המשחק של חי, וחברתו שאינה בוכרית, הם מרד בלתי מתקבל על הדעת. באמצעות מאבקו של חי לעצמאות, כנגד כל הסיכויים, אנו נחשפים בסדרה למורכבותו של העולם הבוכרי, יופי ומשפחתיות מצד אחד, ושמרנות וסגירות מצד שני.

ז'אנר:
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.