צל של אמת - כרזה

צל של אמת (2016-2019)

Zel Shel Emet

ישראל  ·  תעודה  ·  45 דקות  ·  מיני סדרה
7.8
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

המבקרים אוהבים את זה

צוטטו 11 ביקורות

5.3
40 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
(עונה 2, פרקים 1-4)
" טלוויזיה משובחת, מעולה, מטלטלת רגשית ומניפולטיבית לעילא כמו כל יצירת אמנות איכותית. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(עונה 2, פרקים 1-4)
" זאת לא רק שאלה של תמונות קשות לצפייה או לא, אלא של חציית הגבול בין דימוי שמסייע לצופה להבין את המקרה לבין הצהבה סנסציונית. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" "צל של אמת" לוקחת תחקיר ונבירה שארכו שלוש שנים והופכת אותם לדרמה נבונה, מחושבת בדקדוק, מעוצבת לעילא, שוברת לב ומעוררת מחשבה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" מסמך מחקרי מרתק, כתב אישום חמור ויצירה דוקומנטרית ראויה – וכנאמנה לחוקי הז'אנר שהיא פועלת בו, היא באותה כפיפה גם מוצר טלוויזיוני סקסי ופופי, כמעט ממכר קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(עונה 2) בשנות ה-70 וה-80 נאנסו ונרצחו שורה של בחורות צעירות לאורך כביש החוף, בנסיבות דומות מאוד. המאפיינים המשותפים לרציחות הובילו אותנו, כמו גם את המומחים איתם התייעצנו, למסקנה שכל המקרים, או לפחות רובם, בוצעו על ידי רוצח אחד שמ...
(עונה 1) סיפור הרצח של תאיר ראדה זל, הנערה בת ה-13 מקצרין, שנמצאה ללא רוח חיים בתא שירותים נעול מבפנים בבית הספר בו למדה. שם הסדרה: צל של אמת: מי רצח את תאיר ראדה?.
לפני כ-3 שנים יצאו הבמאים, יותם גנדלמן וארי פינס, והמפיקה מיקה ת...
אין תמונה
אין תמונה
ארי פינס (יצירה)
אין תמונה
אסא רביב (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
תום דרום (מוסיקה מקורית)
(עונה 2) בשנות ה-70 וה-80 נאנסו ונרצחו שורה של בחורות צעירות לאורך כביש החוף, בנסיבות דומות מאוד. המאפיינים המשותפים לרציחות הובילו אותנו, כמו גם את המומחים איתם התייעצנו, למסקנה שכל המקרים, או לפחות רובם, בוצעו על ידי רוצח אחד שמעולם לא נתפס – רוצח כביש החוף. האם כיום, 40 שנה לאחר מכן, ניתן לעלות על עקבותיו של הרוצח הסדרתי האכזרי והמסוכן ביותר שפעל בישראל? על שאלה זו תנסה הסדרה, בת 4 הפרקים, לענות.
מבין המקרים שבהם הסדרה עוסקת, המפורסם ביותר הוא ללא ספק הרצח של החיילת רחל הלר. באוקטובר 74' חזרה רחל מתל אביב לבסיס שבו שירתה בחיפה. למחרת בבוקר נמצאה גופתה בחולות קיסריה, ערומה לחלוטין למעט רצועת חזייה שכרוכה סביב צווארה. הרצח זעזע את המדינה כולה, והלחץ הציבורי הוביל בסופו של דבר למעצרו של עמוס ברנס, צעיר עכואי שהיה מיודד עם המנוחה. לאחר 3 ימי חקירה בלבד, ברנס הודה ברצח ואף שחזר אותו אל מול המצלמות, והודאתו הובילה לכך שהורשע בכל הערכאות המשפטיות.
עם זאת, בדומה לפרשת זדורוב, גם במקרה ברנס נותר הציבור עם ספקות באשר לאשמתו. לרבות הימים התגלה כי חוקריו של ברנס הכו אותו על מנת לחלץ ממנו הודאה, והוא שוחרר כעבור 8 שנות מאסר בזכות התערבותו של נשיא המדינה. במשך 18 שנה ברנס חי במצב פרדוקסלי - הוא היה אדם חופשי אך עדיין אשם ברצח מבחינה משפטית. כל בקשותיו למשפט חוזר נדחו, עד לבקשה הרביעית שהתקבלה והובילה לזיכויו ב-2002, כמעט 30 שנה לאחר הרשעתו המקורית. סיפורו של ברנס ממחיש עד כמה מערכת המשפט מתבצרת בעמדותיה ולא מוכנה להכיר באפשרות שהיא טועה, בדומה לסיפור זדורוב.

(עונה 1) סיפור הרצח של תאיר ראדה ז"ל, הנערה בת ה-13 מקצרין, שנמצאה ללא רוח חיים בתא שירותים נעול מבפנים בבית הספר בו למדה. שם הסדרה: "צל של אמת: מי רצח את תאיר ראדה?".
לפני כ-3 שנים יצאו הבמאים, יותם גנדלמן וארי פינס, והמפיקה מיקה תימור, עם החלטה לבחון בחשדנות את מכלול הראיות, להפוך כל אבן בדרך ולהטיל ספק בכל סיפור שישמעו. הכל, במטרה אחת: לנסות ולפענח את הפרשה שהסעירה מדינה שלמה.
באמצעות תחקיר יסודי ומקיף, הבאת עדויות חדשות ומסעירות וחשיפת חומרים שטרם נראו על המסך – היוצרים מציגים רשומון דוקו-בלשי מורכב וסוחף המגולל שלושה סיפורים שהתפתחו סביב פרשת הרצח, תוך בחינתם לעומק ופירוקם לחתיכות קטנות. הסיפורים מסופרים דרך ראיונות עם מעל 25 דמויות מפתח בפרשה - החל מהורי המנוחה, דרך משפחת זדורוב, וכלה בשוטרים, פרקליטים, סנגורים, רופאים משפטיים, חוקרים פרטיים, חברותיה של תאיר וכל מי שהייתה לו יד ורגל בתיק. מי מבניהם מספר את הסיפור האמיתי?

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
צל של אמת: מי רצח את תאיר ראדה? (שם מלא)
צל של אמת 2: רוצח כביש החוף (עונה 2)
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
45 דקות (45 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות


בימוי
(4 פרקים בשנת 2016)
(4 פרקים בשנת 2016)
הפקה
(4 פרקים בשנת 2016)
מפיק/ה אחראי/ת, HOT
מוסיקה מקורית
(4 פרקים בשנת 2016)
(4 פרקים בשנת 2016)

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על המיני סדרה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

דינקו
דינקו (ב-18.02.2016)
מתי הסדרה הזו תעלה לטיוי? תאריך מדויק.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על המיני סדרה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.