צל של אמת - כרזה

צל של אמת (2016-2019)

Zel Shel Emet

ישראל  ·  תעודה  ·  45 דקות  ·  מיני סדרה
7.8
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

המבקרים אוהבים את זה

צוטטו 11 ביקורות

5.3
40 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
""צל של אמת" לוקחת תחקיר ונבירה שארכו שלוש שנים והופכת אותם לדרמה נבונה, מחושבת בדקדוק, מעוצבת לעילא, שוברת לב ומעוררת מחשבה." מאת עידו ישעיהו (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"מהלך בנייה ופירוק מרהיב שגם אם לא חידש הרבה ברמת המידע, היו בו המון חומרי וידאו מחדר החקירות ותמונות מזירת הפשע שלא ראינו, והוא גם היה יסודי, בהיר, סוחף ומרתק" מאת נטע חוטר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
בשנות ה-70 וה-80 נאנסו ונרצחו שורה של בחורות צעירות לאורך כביש החוף, בנסיבות דומות מאוד. המאפיינים המשותפים לרציחות הובילו אותנו, כמו גם את המומחים איתם התייעצנו, למסקנה שכל המקרים, או לפחות רובם, בוצעו על ידי רוצח אחד שמ... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
אין תמונה
ארי פינס (יצירה)
פרקים 4 פרקים בעונה אחת
עונה 1 פרק 4

01.04.16 פרק #1.4

גילויים מסעירים מעלים סימני שאלה בנוגע לחקירת הפרשה.

עונה 1 פרק 3

01.04.16 פרק #1.3

מוקמת קבוצת פייסבוק הקוראת לשחרורו של זדורוב. חברי הקבוצה סבורים שמי שרצח את תאיר ראדה הם בני נוער, ובפרט שתיים מחברותיה, שנאלצות להגן על שמן הטוב.

מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
בשנות ה-70 וה-80 נאנסו ונרצחו שורה של בחורות צעירות לאורך כביש החוף, בנסיבות דומות מאוד. המאפיינים המשותפים לרציחות הובילו אותנו, כמו גם את המומחים איתם התייעצנו, למסקנה שכל המקרים, או לפחות רובם, בוצעו על ידי רוצח אחד שמעולם לא נתפס – רוצח כביש החוף. האם כיום, 40 שנה לאחר מכן, ניתן לעלות על עקבותיו של הרוצח הסדרתי האכזרי והמסוכן ביותר שפעל בישראל? על שאלה זו תנסה הסדרה, בת 4 הפרקים, לענות.
מבין המקרים שבהם הסדרה עוסקת, המפורסם ביותר הוא ללא ספק הרצח של החיילת רחל הלר. באוקטובר 74' חזרה רחל מתל אביב לבסיס שבו שירתה בחיפה. למחרת בבוקר נמצאה גופתה בחולות קיסריה, ערומה לחלוטין למעט רצועת חזייה שכרוכה סביב צווארה. הרצח זעזע את המדינה כולה, והלחץ הציבורי הוביל בסופו של דבר למעצרו של עמוס ברנס, צעיר עכואי שהיה מיודד עם המנוחה. לאחר 3 ימי חקירה בלבד, ברנס הודה ברצח ואף שחזר אותו אל מול המצלמות, והודאתו הובילה לכך שהורשע בכל הערכאות המשפטיות.
עם זאת, בדומה לפרשת זדורוב, גם במקרה ברנס נותר הציבור עם ספקות באשר לאשמתו. לרבות הימים התגלה כי חוקריו של ברנס הכו אותו על מנת לחלץ ממנו הודאה, והוא שוחרר כעבור 8 שנות מאסר בזכות התערבותו של נשיא המדינה. במשך 18 שנה ברנס חי במצב פרדוקסלי - הוא היה אדם חופשי אך עדיין אשם ברצח מבחינה משפטית. כל בקשותיו למשפט חוזר נדחו, עד לבקשה הרביעית שהתקבלה והובילה לזיכויו ב-2002, כמעט 30 שנה לאחר הרשעתו המקורית. סיפורו של ברנס ממחיש עד כמה מערכת המשפט מתבצרת בעמדותיה ולא מוכנה להכיר באפשרות שהיא טועה, בדומה לסיפור זדורוב. | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
צל של אמת: מי רצח את תאיר ראדה? (שם מלא)
צל של אמת 2: רוצח כביש החוף (עונה 2)
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
45 דקות (45 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות


הפקה
(4 פרקים, 2016)

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
עידו ישעיהו
""צל של אמת" לוקחת תחקיר ונבירה שארכו שלוש שנים והופכת אותם לדרמה נבונה, מחושבת בדקדוק, מעוצבת לעילא, שוברת לב ומעוררת מחשבה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
עמי פרידמן
"מסמך מחקרי מרתק, כתב אישום חמור ויצירה דוקומנטרית ראויה – וכנאמנה לחוקי הז'אנר שהיא פועלת בו, היא באותה כפיפה גם מוצר טלוויזיוני סקסי ופופי, כמעט ממכר
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
נטע חוטר
"מהלך בנייה ופירוק מרהיב שגם אם לא חידש הרבה ברמת המידע, היו בו המון חומרי וידאו מחדר החקירות ותמונות מזירת הפשע שלא ראינו, והוא גם היה יסודי, בהיר, סוחף ומרתק
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
גילי איזיקוביץ
"בסוף הפרק השני, בהקרנת הבכורה, ישב הקהל על קצה המושב, מתוח ומצפה
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

עוד ביקורות »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על המיני סדרה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

דינקו
דינקו (ב-18.02.2016)
מתי הסדרה הזו תעלה לטיוי? תאריך מדויק.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על המיני סדרה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.