פלמ"ח - כרזה

פלמ"ח (2020)

Palmach

ישראל  ·  דרמה, הרפתקאות, נעורים, תקופתי  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

9.0
27 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
(עונה 2) כמו בעונה הראשונה, גם הפעם עלילת המתח המרכזית של העונה תהיה פעילותם של גיבורינו הנערים מול הבריטים, אשר תציב אותם במרכזם של כמה מהאירועים האמתיים והסוערים ביותר בין השנים 1946-1947 ביניהם הפריצה לכלא עכו והמאבק להבאת ספינ...
(על הסדרה) הסדרה מתרחשת בימים שלפני קום המדינה, אז הוקם מחנה אימונים לגיוס למחתרת הפלמ"ח כנגד הבריטים ששלטו בארץ.
(עונה 2) כמו בעונה הראשונה, גם הפעם עלילת המתח המרכזית של העונה תהיה פעילותם של גיבורינו הנערים מול הבריטים, אשר תציב אותם במרכזם של כמה מהאירועים האמתיים והסוערים ביותר בין השנים 1946-1947 ביניהם הפריצה לכלא עכו והמאבק להבאת ספינת המעפילים אקסודוס ועוד.
הנערות והנערים יעמדו מול יריב בריטי חדש וחסר רחמים, שינסה לחבל בעיקר בהמלצת שליחי וועדה בינלאומית שמגיעה לישראל, שתפקידה הוא להמליץ על הקמת מדינה יהודית ולשקול מחדש את כל מה שהאמינו בו.
במרכז העונה יתנהל מרדף אחר אוצר מסתורי שהוחבא בנגב ממש בימים האחרונים של מלחמת העולם הראשונה, כשהבריטים כבשו את הארץ, וכעת מבוקש בידי גורמים רבים שלא ברור על מי מהם לסמוך. החבורה תפגוש שוב במחתרת ניל"י.
לא פחות מכך, גיבורינו יחוו גם רגעי אושר גדולים ואהבות חדשות, הם יפגשו את הדמויות החדשות של העונה: טייסת נועזת ומצחיקה, לוחם לח"י במסע של נקמה וכפרה ונער מוכשר במיוחד שהגיע מ"שם".
נפגוש שוב דמויות מיתולוגיות אמיתיות: יצחק רבין, מנחם בגין יגאל אלון ועוד, כשאליהם יצטרפו דמויות נוספות - החל מגולדה מאיר, בן גוריון, נתן אלתרמן וגם הנשיא לשעבר, ראובן ריבלין, יתארח העונה ויגלם את הנשיא הראשון חיים ויצמן.

(על הסדרה) הסדרה מתרחשת בשנת 1946, שנתיים גורליות לפני הקמת המדינה, בחוות הכשרה תמימה לכאורה, שלמעשה משמשת כמחנה אימונים סודי לגיוס נוער לפלמ"ח ובסיס ליציאה לפעולות מיוחדות נגד הבריטים.
גיבורי הסדרה הם אמיל ואלינור - אח ואחות שזה עתה הגיעו לארץ כמעפילים בלתי לגאליים ונאלצים להתחבא במקום שהם מגלים שהוא חוות הכשרה סמויה של הפלמח.
הם יפגשו חבורת צברים מגובשת, שבתחילה לועגים לזרותם ולעברית הספרותית שלהם, אך בהמשך יתחברו, יתאמנו וילחמו יחד להקמת המדינה מול סכנות משותפות ומול סוד מפתיע שמתגלה בהמשך.
הסדרה משלבת אירועים היסטוריים אשר התרחשו במהלך חודשיים בלבד בשנת 1946, בה אוחדו כל המחתרות לתנועת מאבק אחת, תנועת המרי העברי: ליל הגשרים, השבת השחורה. לצד אירועים אלה, משולבים גם תפקידים של דמויות המנהיגים הגדולים שהקימו את המדינה: יצחק רבין (גל אמיתי), יצחק שמיר, משה דיין, מנחם בגין, הגנרל מונטגומרי, לאה גולדברג ושושנה דמארי הצעירה (בתפקיד אורח של יובל דיין).

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
דרמה יומית | הכל »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 28.04.2020
בכורה ב-וי.או.די: 05.04.2020
צבע:
צבע

חברות מעורבות


משחק
... אמיל (בשנים 2020-?)
... אלינור (בשנים 2020-?)
... אורי (בשנים 2020-?)
... רות (בשנים 2020-?)
(בשנים 2020-?)
(בשנים 2020-?)
(בשנים 2020-?)
(בשנים 2020-?)
(בשנים 2020-?)
(עונות 3-? בשנים 2023-?)
(בשנים 2020-?)
(בשנים 2020-?)
(בשנים 2020-?)

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 3 תגובות

נאוה
נאוה (ב-02.05.2022)
זו סדרה מטורפת מחכה כבר לעונה שלישית!!!!
דיקלה
דיקלה (ב-13.09.2021)
היי אני ממש, רוצה להיות בפלמח 3
א
א (ב-25.08.2021)
הסדרה מעודדת בני נוער ללמוד על העבר הציוני, וזאת יש לזקוף לזכותה. כמה חבל שהיא מעוותת את ההיסטוריה על הדרך.
הסדרה מציגה זאת כביכול כל המאבק הוא נגד הבריטים, כשהערבים הבודדים שנמצאים בסדרה - מובאים כחברים שניתן לשתף איתם פעולה. האמת המרה רחוקה מזה שנות אור, וגם אם היו מקרים של רעות וידידות בין ערבים ליהודים בשנות ה-40 של המאה ה-20, ואני משוכנע שהיו, לא הם אלה שמעידים על הכלל ובטח שלא על המאבק הלאומי. הערבים פגעו ביישובים היהודיים שוב ושוב, והיהודים מצידם ניסו להשיב מלחמה. כן, גם בהם. יש שיאמרו שבעיקר.
נכון, אין מה לצפות שסידרה תתאר את המציאות אחד לאחד. אבל שכתוב היסטוריה כזה עושה עוול עם הסיפור הציוני ועם קורבנות המאבק. אולי ליוצרים נוח לשכוח שהערבים ניסו לפגוע בנו עוד לפני 67' ואפילו לפני 48', אבל הקורבנות הרבים של מעשי הטבח שלהם כבר בראשית המאה העשרים - לא ישכחו לעולם.
ממליצה לאפשר לבני הנוער לצפות בסדרה, אבל בצפייה ביקורתית ומנקודת מבט היסטורית.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.