למה אמרתי אני: בחזרה לפרשת חנית קיקוס - כרזה

למה אמרתי אני: בחזרה לפרשת חנית קיקוס (2021)

The Reason Why

ישראל  ·  פשע, תעודה  ·  שעה ו-35 דקות  ·  סרט תעודה
7.2
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 4 ביקורות

?
ממתין ל-5 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
(28.08.21)
" לכל הפחות אפשר לקבוע שהקולנוענית שלז משכנעת יותר בחקירה הצולבת שהיא מבצעת, ולבטח בדרך שבה היא מציגה את הדברים אל מול השחזורים המצולמים של המשטרה קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" שלז לא מתעסקת בתיאוריות לגבי מה קרה לנערה, אלא מראה את הכאב המתמשך הן של הוריה והן של אל-עביד ומשפחתו, בסרט אשר יוצר טענות משכנעות למדי לגבי חפותו קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
השנה היא 1993. חנית קיקוס בת ה-16 מאופקים, נעלמת. עוד לפני מציאת הגופה, סולימאן אל-עביד נעצר ומודה בפני מדובב שאנס ורצח אותה. לאחר מכן הוא חוזר בו מהודאתו, אך מורשע ונשפט למאסר עולם. כעת, 30 שנה לאחר מכן, עולות שאלות רבות בנוגע לרצח שטלטל את המדינה.
אין תמונה
ג'ולי שלז (בימוי)
אין תמונה
חיים אילפמן (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
שרון יעיש (עריכה)
אין תמונה
אבנר שחף (צילום)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
בשנת 1993 נעלמה חנית קיקוס בת ה-16 מאופקים. כמה ימים מאוחר יותר נעצר סולימאן אל-עביד, הודה באוזני מדובב שאנס ורצח אותה ומסר הודאות סותרות לחוקרים. הוא נלקח בשתיים בלילה לשחזור מצולם, אך לאחר כמה ימים חזר בו מהודאתו. אל-עביד הורשע ונשפט למאסר עולם עוד לפני מציאת הגופה, רק על סמך השחזור וההודאות. כעבור 30 שנה, התבוננות בסרטי השחזור עם המעורבים בפרשה מאירה אותה באור חדש. המבט, הזיכרון והתודעה שהשתנו מאפשרים לפרק את הנרטיב שיצרו המשטרה ומערכת המשפט, שראו באל-עביד הבדואי, השחור והגדול ליהוק מושלם לתפקיד האנס שרצח את הנערה הלבנה והבתולה - ואגב כך התעלמו מהסתירות בהודאותיו ומהיעדר הראיות.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 06.10.2021
זמן ריצה:
95 דקות (שעה ו-35 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות

בימוי
מוסיקה מקורית
עריכה
צילום

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.