מחברות שחורות - חלק 1: ויויאן - כרזה

מחברות שחורות - חלק 1: ויויאן (2021)

Black Notebooks: Part 1 - Vivian

ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-48 דקות  ·  סרט תעודה
6.8
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 4 ביקורות

6.6
41 מצביעים
גולשי IMDb
?
ממתין ל-5 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
(23.06.22)
" סיפור ששובר מוסכמות קולנועיות, מצפצף על חוקי הזמן והמרחב, בוחר ברגש ובאינטימיות על פני השתלשלות אירועים קוהרנטית. "מחברות שחורות" היא יצירה ארוכה בלי רגע מיותר אחד קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" יש מעט מאוד סיפור ב"מחברות שחורות", והרבה מדי מניפולציה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
בסרט "מחברות שחורות: ויויאן", על שם דמותה הקולנועית המוכרת של רונית אלקבץ, מחליט אחיה שלומי אלקבץ לצאת למסע לשכתוב ההווה והעתיד בניסיון להציל את אחותו מנבואת מוות של קורא בקלפים.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
בסרט "מחברות שחורות: חלק ראשון - ויויאן", על שם דמותה הקולנועית המוכרת של רונית אלקבץ, מחליט אחיה שלומי אלקבץ לצאת למסע לשכתוב ההווה והעתיד בניסיון להציל את אחותו מנבואת מוות של קורא בקלפים. הזמן האבוד שבו הם חיים מצולם דרך יומני וידיאו של שלומי אלקבץ, בתיעוד רב שנים של עשייה משותפת, החושף דיוקן אינטימי ואמיץ של צמד יוצרים פורצי דרך. באמצעות הקולנוע הם מהגרים מעיר לעיר, ממזרח למערב, מהעלילתי לדוקומנטרי, מהמוות אל החיים, בניסיון לשנות את הנבואה ואת סוף הסיפור הידוע מראש. אבל את הנבואה אין לשנות, בקולנוע כמו בחיים.
יומני הוידאו של שלומי אלקבץ צולמו לאורך שלושה עשורים במרוקו, בקריות, בתל אביב ובפריז, הם משלבים בין הדוקומנטרי והעלילתי, ומשולבים בהם חומרי גלם מתוך טרילוגיית הסרטים ("ולקחת לך אישה", "שבעה" ו"גט") שכתב וביים יחד עם אחותו, שותפתו ליצירה – כל אלה בסרט המגולל סיפור של אהבה ופרידה, על אישה מול הזמן.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 09.12.2021
זמן ריצה:
108 דקות (שעה ו-48 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות


כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.