המשוטט - כרזה

המשוטט (2010)

The Wanderer

ישראל  ·  דרמה  ·  שעה ו-25 דקות  ·  ישראל: בהמתנה להפצה רשמית
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.5
40 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
הסרט מספר על יצחק, תלמיד ישיבה בן 19, ילד יחיד להורים חוזרים בתשובה. לכוד במשפחה לא מתפקדת, יצחק מוצא מפלט בשיטוטיו. תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
אבישי סיון (בימוי)
אין תמונה
אין תמונה
אין תמונה
אין תמונה
אין תמונה
רינת מטטוב (השידוך של יצחק)
אין תמונה
רמי ברוך (רופא)
צחי גראד (מארק)
מידע לצופים
2 זכיות  +  2 מועמדויות לפרסים בולטים (כל הפרסים »)
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לבני 16 ומעלה (נימוק: סצינת אונס)
שפה מדוברת:

עלילה:
יצחק הוא המשוטט. צעיר חרדי בן 19 המכור לשיטוטיו. השיטוט הוא מפלט לתסכולו מול השתיקות הכבדות של הוריו, חוזרים בתשובה אדוקים במיוחד, להם הוא בן יחיד. ערב שישי אחד יצחק מתפתל מכאבים. אמו מדליקה את האור ואביו כועס מאוד על חילול השבת. יצחק מובל במונית לבית החולים, אביו בוחר להגיע לבית החולים ברגל. במיון מתברר שיש לו אבנים בכליות. בנוסף הרופא מאבחן בעיה הקשורה לפוריות של יצחק. יצחק מסתיר את העניין מאביו על מנת לא לאכזבו. יצחק מתחיל לגדל פחדים וחששות שמה שקורה לו הוא חלקיק קטן של בעיה משפחתית רחבה, הוא לא משתף את ההורים מחשש שינסו לטשטש את עקבות עברם. עכשיו, יותר מתמיד, השהייה בבית מעיקה והוא חש צורך עמוק לצאת ולנוע ברחובות. הוא עובר בדיקות רפואיות בחשאי ומנסה לפענח מה אירע בעברם החילוני של הוריו ומדוע קללת העקרות עוברת אליו. בלילות שנתו נודדת והוא מפנטז על זוגיות עם דפנה, אחותו היפה של יריבו, אליעזר, המנהיג הלא מוכתר של חבריו לישיבה. יצחק מאמין שאם יצליח לממש את אהבתו לדפנה יוכל להטמע בחברה החרדית. להפתעתו הוא מצליח ללכוד את תשומת ליבה של דפנה בכך שהיא מתעניינת בכינוי שהודבק לו - המשוטט. כמובן שאליעזר המכנה אותו "חולדה", כועס עד כדי אלימות על יצחק שמעז להתקרב לאחותו ומנסה לנער אותו ממנה ולבעוט אותו מהחברה החרדית על ידי גידוף עברו של האב. אביו המודאג של יצחק, מנסה להחזירו לחיק המשפחה, הוא רואה שיצחק שרוי באי נחת ונעדר תכופות מהבית, לכן הוא דואג לו לשידוך. שידוך עם דנה אשר נדחתה מספר פעמים ע"י חבריו של יצחק. יצחק חש מושפל שמנסים לשדך לו מישהי כל כך נמוכה בדרגת החברה החרדית. לבסוף הוא מסכים לשידוך מתוך רגשיי הזדהות ותקווה שזה רצונו של האל ובמעשה זה הוא יזכה למחילה. מפגש אקראי עם אליעזר מנפץ לו את אשליית השידוך הבטוח ומוביל לתקרית אלימה הגוררת את יצחק לשוטטות שדינה כבריחה מהבית, בריחה מהחברה החרדית ,וחזרה בשאלה. | עוד תקצירי עלילה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

סופי
סופי (ב-26.06.2010)
מתי הסרט יוצא להקרנים?

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.