בוקר טוב אדון פידלמן - כרזה

בוקר טוב אדון פידלמן (2011)

Restoration

6.4
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 5 ביקורות

5.8
61 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" לא כל הסרט אחיד, אבל אחרי שהוא מניח במתינות את התשתית הדרמטית שלו, מגיע חציו השני שנבנה יפה לסיום המרשים והמאופק של הסרט. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" התסריט כאן בנוי על פי כל כללי הספר. הבעיה היא שאין בו כמעט שאר רוח, ונדמה שכל הדברים בו קורים כי ככה הכללים מכתיבים קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
צעיר מגיע לעזור בעסק קטן וכושל והופך לבן שני של בעל העסק, כמו גם מתאהב באישתו של הבן הביולוגי.
ששון גבאי (יעקב פידלמן)
הנרי דוד (אנטון)
רמי דנון (מקסים מלמוד)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
אנטון (הנרי דוד), בחור צעיר, ספק נווד ספק פועל של יום, מגיע לעסק הרסטורציה לרהיטים ישנים של יעקב פידלמן (ששון גבאי) ומקסים מלמוד בדרום תל אביב ומקבל עבודת דחק עלובה. רוצה הגורל ובאותו הערב מת מלמוד, ופידלמן נשאר לבדו לנהל את העסק. השותף המת, מלמוד, מוריש את חלקו בסדנה לנוח, הבן הביולוגי של פידלמן, עורך דין במקצועו. נוח אינו מוצא שום צידוק כלכלי להמשך קיומה של הסדנה הכושלת, ורוצה למכור אותה ליזם המתעתד להקים בה בניין דירות. פידלמן מסרב להרפות מהסדנה ומהמלאכה שבמשך שנים רבות הייתה כל חייו ונאלץ להיאבק בנוח, המבקש לפגוע באביו על שמעולם לא באמת היה לו כאב. פסנתר סטיינוויי ישן ויקר ערך שמוצא אנטון בין הגרוטאות בסדנה הופך לתקווה הגדולה של הרסטוראטור הזעפן והשוליה המוזר. אם ימצאו לו מסגרת מתכת מקורית יוכלו למכור אותו ויצילו את בית העסק. החיפוש אחרי החלק האבוד של הפסנתר מקרב בין השוליה המסתורי, לבין חוה, אשתו של נוח, שנרתמת למשימת החיפוש.

המשולש מסתבך כאשר אנטון מתאהב באשתו של נוח הבן הביולוגי. חווה עומדת ללדת בכל רגע ומרגישה כלואה בתוך ההיריון שלה. מכאן ואילך שני הבנים מתחרים לא רק על אותו האב, אלא גם על אותה האישה ועל התינוק שבקרבה. פידלמן יאלץ לבחור בין הבן, לכאורה, שימשיך את דרכו לבין בנו הביולוגי, בחירה שפירושה השלמה עם מוות הולך וקר.

ז'אנר:
מידע לצופים
1 זכיות  +  10 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
מידע לחוקרים ולמקצוענים
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

איילה
איילה (ב-25.11.2011)
סרט נפלא

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.