שלטון החוק - כרזה

שלטון החוק (2011)

Shilton Hachok

ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

6.6
32 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" בסופו, תחושת המועקה או ההתעלות החגיגית של הצופה, תהייה תלויה בתפיסת העולם עמה התיישב לצפות. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
מערכת החוק והצדק המופעלת בשטחים שנכבשו ב1967 נעלמת כמעט לגמרי מהעין הישראלית אך נוכחת באופן יומיומי בחייהם מיליוני פלסטינים תושבי האזורים הכבושים.

מאז 1967 חוקק והפעיל צה“ל אלפי צווים צבאיים, כונן מערכת משפט צבאית, נקט...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
מערכת החוק והצדק המופעלת בשטחים שנכבשו ב1967 נעלמת כמעט לגמרי מהעין הישראלית אך נוכחת באופן יומיומי בחייהם מיליוני פלסטינים תושבי האזורים הכבושים.

מאז 1967 חוקק והפעיל צה“ל אלפי צווים צבאיים, כונן מערכת משפט צבאית, נקט בצעדים מנהלתיים ושפט מאות אלפי תושבים פלסטינים ואישר את מעברם של חצי מליון אזרחים ישראלים להתגורר באזור.

המשפטנים הצבאיים של ישראל נדרשו לדילמות משפטיות ומוסריות על מנת לקיים מערכת שליטה חוקית ארוכת–טווח של אוכלוסיה תחת כיבוש, מערכת הפועלת תחתהפיקוח והבקרה של בית המשפט העליון בישראל ועל פי טענת ישראל גם מקיימת את כללי הדין הבין לאומי.

"שלטון החוק" מתבונן, בעזרת עדויותיהם של המשפטנים אלו על התפתחותה של המערכת הזו.

מדוע משקיעה ישראל משאבים כה רבים ביישום מערכת חוק וצדק בשטחים ? מהו ההיגיון המנחה את האנשים שיצרו את החוק הזה ושפטו לפיו? מה ההשלכות של קיום מערכת חוק ומשפט שכזו על מושגי החוק והצדק במדינת ישראל?

ז'אנר:
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.