ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

6.6
32 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"בסופו, תחושת המועקה או ההתעלות החגיגית של הצופה, תהייה תלויה בתפיסת העולם עמה התיישב לצפות." מאת אריאנה מלמד (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: מערכת החוק והצדק המופעלת בשטחים שנכבשו ב1967 נעלמת כמעט לגמרי מהעין הישראלית אך נוכחת באופן יומיומי בחייהם מיליוני פלסטינים תושבי האזורים הכבושים. מאז 1967 חוקק והפעיל צה“ל אלפי צווים צבאיים, כונן מערכת משפט צבאית, נקט... תקציר מורחב »
פרטים מיוחדים
1 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
ביקורות מבקרים
אריאנה מלמד
"בסופו, תחושת המועקה או ההתעלות החגיגית של הצופה, תהייה תלויה בתפיסת העולם עמה התיישב לצפות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

סקירה

עלילה

מערכת החוק והצדק המופעלת בשטחים שנכבשו ב1967 נעלמת כמעט לגמרי מהעין הישראלית אך נוכחת באופן יומיומי בחייהם מיליוני פלסטינים תושבי האזורים הכבושים.

מאז 1967 חוקק והפעיל צה“ל אלפי צווים צבאיים, כונן מערכת משפט צבאית, נקט בצעדים מנהלתיים ושפט מאות אלפי תושבים פלסטינים ואישר את מעברם של חצי מליון אזרחים ישראלים להתגורר באזור.

המשפטנים הצבאיים של ישראל נדרשו לדילמות משפטיות ומוסריות על מנת לקיים מערכת שליטה חוקית ארוכת–טווח של אוכלוסיה תחת כיבוש, מערכת הפועלת תחתהפיקוח והבקרה של בית המשפט העליון בישראל ועל פי טענת ישראל גם מקיימת את כללי הדין הבין לאומי.

"שלטון החוק" מתבונן, בעזרת עדויותיהם של המשפטנים אלו על התפתחותה של המערכת הזו.

מדוע משקיעה ישראל משאבים כה רבים ביישום מערכת חוק וצדק בשטחים ? מהו ההיגיון המנחה את האנשים שיצרו את החוק הזה ושפטו לפיו? מה ההשלכות של קיום מערכת חוק ומשפט שכזו על מושגי החוק והצדק במדינת ישראל? | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה מוגבלת
בכורה בבתי הקולנוע: 07.11.2011
בכורה בטלויזיה: 23.02.2014

היבטים טכנים
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.