"פיגומים" הגיע ל-150 אלף צופים; הסרט הישראלי השני הכי נצפה ב-2017

מאת
28 בדצמבר 2017 בשעה 14:00
"פיגומים". אשר לקס.

"פיגומים". אשר לקס. צילום: ורד אדיר

סרט הדרמה הישראלי "פיגומים" של מתן יאיר משך כ-150 אלף צופים בפחות מחודשיים באקרנים בישראל (32 עותקים), ובכך הדיח את "מועדון החנונים: הסרט" והפך לסרט הישראלי השני הכי נצפה בשנת 2017 (אחרי "מכתוב" שעבר את 225 אלף הצופים מזמן). "היד עוד נטויה," מסר המפיק ובעלי חברת ההפצה יונייטד קינג, משה אדרי. "זה הישג מדהים שאני מאוד גאה בו ועוד יותר גאה בכך שהסרט הצליח לגעת בקהלים רבים וביניהם הצעירים שמוצאים בדמותו של אשר מקור להזדהות ואהדה."

הסרט מבוסס על חויות אישיות של היוצר בתור מורה לספרות ולהיסטוריה בתיכון. הוא מתאר את סיפורו של אשר בן ה-17 (אשר לקס, תלמיד לשעבר של היוצר), בשנתו האחרונה בתיכון. אשר תמיד היה הנער 'המופרע' בבית ספר – ביסודי, בחטיבה ובתיכון. הוא גר עם אביו מילו (יעקב כהן), בעל עסק לפיגומים, איש קשה ודומיננטי, שנוהג איתו ביד קשה. אשר עובד כל יום עם אביו בפיגומים, ומילו מצפה ממנו שייכנס להחליף אותו בעסק. כשמורה חדש לספרות בשם רמי (עמי סמולרצ'יק), נכנס לכיתה של אשר, הוא מוצא בו מודל לחיקוי, ולראשונה מצליח לדמיין לעצמו עתיד אחר ממה שאביו הכתיב לו.

"פיגומים" הוקרן בפסטיבל קאן, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר של פסטיבל ירושלים (ופרס לשחקן וציון לשבח לצלם), זכה בפרס אופיר לשחקן המשנה, השתתף בפסטיבל טורונטו, ונמכר להפצה בארה"ב. הסרט הצליח יפה בקופות בארץ, משמשך כ-25 אלף צופים בסופ"ש הבכורה שלו, ובתוך שלושה שבועות כבר הגיע למאה אלף צופים.