דיסני רוכשת את מארוול תמורת 4 מיליארד דולרים

מאת
1 בספטמבר 2009 בשעה 8:00

דיסני disneyמארוול marvel

חברת וולט דיסני הודיעה אתמול (ב') בשעות אחה"צ (שעון ישראל) כי היא רוכשת את חברת מארוול אנטרטיינמנט תמורת 4 מיליארד דולרים. המשמעות הבולטת ביותר של העסקה היא ש-5,000 הדמויות ששייכות לעולם של מארוול (בינהן הדמויות של אקס-מן, ספיידר-מן, בלייד, וארבעת המופלאים) יעברו לחזקתה של חברת וולט דיסני.

ככל הנראה, דיסני רצו לתרגם את שלל הדמויות של מארוול לסרטים מצליחים אפילו יותר ולכן רכשו בפתאומיות את מארוול – עסקה שהכתה בהפתעה את מרבית הוליווד ואת הבורסה של ארה"ב. התעסקותה של דיסני בגיבורי על הסתכמה פחות-או-יותר בסרט "משפחת סופר-על". מארוול מצידה, יכולה כעת להיעזר במשאבי ההפצה הרחבים של דיסני (שנבנו במשך 86 שנותיה) בכדי להפיץ את סרטיה ודמויותיה, דבר שהיא התמקדה בו מאד עם סרטיה האחרונים, בעיקר עם "אקס- מן המקור: וולברין" (שרווחיו מחוץ לארה"ב עברו את סף 183 מיליון הדולרים).

נזכיר רק כי החברה המתחרה למארוול בתחום הקומיקס וגיבורי העל, חברת DC Comics, נשלטת בידי ענקית המדיה המתחרה של דיסני, תאגיד האחים וורנר (חברת בת של טיים-וורנר). הסרט "האביר האפל" בו כיכב הגיבור "באטמן", גילגל לאחים וורנר בשנה שעברה מעל 530 מיליון דולרים בתוך ארה"ב ועוד 468.6 מיליון דולרים מחוצה לה (סך הכל מעל מיליארד דולרים).

ניתן להציץ בהודעה הרשמית שנשלחה לבורסה על הרכישה כאן, ובהודעה הרשמית שנשלחה לעיתונאים כאן.