ילדי השמש - כרזה

ילדי השמש (2007)

Children of the Sun

ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-10 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

7.6
82 מצביעים
גולשי IMDb
5.5
160 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"לזכות סרטו של טל יאמר, שאינו התקפה חזיתית שלוחת רסן כלפי החברה הקיבוצית, אלא שהוא משקיף על עבר? במידה לא מבוטלת של נוסטלגיה, אהדה וכאב." מאת שמוליק דובדבני (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"הניגוד בין התמונות לבין הראיונות, כמו גם העדר מוחלט של הערות מצד הבמאי, הוא שהופך את הסרט ליעיל כל-כך." מאת צוות עין הדג (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
ילדי הקיבוצים הראשונים נולדו בארץ ישראל של תחילת המאה העשרים להורים צעירים ומלאי תקווה. ילדי השמש כינו אותם, ילדי מהפכת שמש העמים בארץ ישראל. הוריהם מייסדי הקיבוצים שהיגרו מאירופה, ניסו ליצור בפלשתינה חברה חדשה, בה המשפחה... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
רן טל (בימוי)
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
ילדי הקיבוצים הראשונים נולדו בארץ ישראל של תחילת המאה העשרים להורים צעירים ומלאי תקווה. "ילדי השמש" כינו אותם, ילדי מהפכת שמש העמים בארץ ישראל. הוריהם מייסדי הקיבוצים שהיגרו מאירופה, ניסו ליצור בפלשתינה חברה חדשה, בה המשפחה המסורתית מתחלפת עם זו הקולקטיבית, רצון היחיד מוכפף לטובת הכלל וכולם חיים בשוויון. "ילדי השמש" גדלו בעולם קטן, מוזר ומופלא, שאת טעויותיו, פצעיו וגעגועיו הם נושאים עד היום. הם לא בחרו להיות חלק מהמהפכה של הוריהם, הם נולדו לתוכה. הם חונכו לאור מודל "האדם החדש" - חבר קיבוץ חרוץ ומוסרי ואמיץ, "אדם אשר השותפות היא טבע ראשון לו". הקבוצה הייתה משפחתם הראשונה, שם התבגרו, התווכחו ואהבו. בעזרת סרטי חובבים שנמצאו בארכיונים מתפוררים, ראיונות קוליים, שירי ילדים והקלטות ישנות, מחייה הסרט עולם נעלם ותרבות אבודה. מארג החומרים הנדיר ממנו עשוי הסרט מייצר סיפור אישי מאד כמו גם כללי ביותר, מעין סיפור-על של אחד המיתוסים המרתקים של התנועה הציונית בארץ ישראל. הסרט זכה בפרס וולג'ין לסרט התיעודי הטוב בפסטיבל ירושלים. | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
70 דקות (שעה ו-10 דקות)
צבע:
צבע


בימוי
תסריט

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
שמוליק דובדבני
מבקר נבחר, ynet
"לזכות סרטו של טל יאמר, שאינו התקפה חזיתית שלוחת רסן כלפי החברה הקיבוצית, אלא שהוא משקיף על עבר? במידה לא מבוטלת של נוסטלגיה, אהדה וכאב.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
צוות עין הדג
"הניגוד בין התמונות לבין הראיונות, כמו גם העדר מוחלט של הערות מצד הבמאי, הוא שהופך את הסרט ליעיל כל-כך.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.