סיפור חג - כרזה

סיפור חג (2008)

Un conte de Noël

צרפת  ·  דרמה  ·  שעתיים ו-30 דקות
8
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

המבקרים אוהבים את זה

צוטטו 5 ביקורות

7.1
5,677 מצביעים
גולשי IMDb
5.5
177 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"[הבמאי] מצליח להשכיח מאתנו שהוא משתמש במבנה עלילתי כה מוכר ולהקנות לסיטואציות המתוארות בסרט ניחוח רענן." מאת אורי קליין (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"דפלשן לא נותן לדברנות להאט את סרטו. הוא מביים את הדיאלוגים כמו סרט אקשן. חיתוכים מרובים, מעברים בין זוויות צילום, ושימוש בכל תחבולה קולנועית אפשרית." מאת יאיר רוה (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
לאייבל וז'ונו נולדו שני ילדים, ג'וזף ואליזבת. ג'וזף נולד עם מחלה קשה והזדקק לתרומת מח עצם. מאחר ובני משפחתו לא נמצאו מתאימים להשתלה, החליטו אייבל וז'ונו להביא לעולם ילד נוסף במטרה להציל את חייו של בנם. אלא שהבן שנולד, ה... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
מידע לצופים
1 מועמדויות לפרסים בולטים (כל הפרסים »)
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לכל
שפה מדוברת:

עלילה:
לאייבל וז'ונו נולדו שני ילדים, ג'וזף ואליזבת.
ג'וזף נולד עם מחלה קשה והזדקק לתרומת מח עצם. מאחר ובני משפחתו לא נמצאו מתאימים להשתלה, החליטו אייבל וז'ונו להביא לעולם ילד נוסף במטרה להציל את חייו של בנם. אלא שהבן שנולד, הנרי, לא הצליח להציל את אחיו ומאז היום בו נפטר ג'וזף – מוטל על כתפיו עול גורלו האכזר. כדי לנסות ולהביא מעט נחמה למשפחה האבלה – מביאים אייבל וג'ונון ילד נוסף לעולם – איוון.

מקץ שנים רבות, הילדים הפכו בוגרים; אליזבת היא מחזאית המתגוררת בפריס. הנרי, יזם עצמאי, נע בקביעות מהצלחה כלכלית לפשיטת רגל עסקית. איוון, האח הצעיר, חי חיים בורגניים שגרתיים עם אשתו סילביה ושני ילדיו הקטנים.

ביום בהיר אחד אליזבת 'מפילה פצצה' על המשפחה. היא אינה מוכנה לנהל כל סוג של קשר עם אחיה הנרי. אף אחד מהם אינו יודע מדוע, ואין בנמצא גם כל הסבר להיעלמותו הביזארית של הנרי מחייהם של שאר בני המשפחה.

הפתעה נוספת מצפה למשפחה. ז'ונו מגלה שהיא חולה בלוקמיה. הדבר היחיד שיכול להציל אותה הוא תרומת מח עצם מאחד ילדיה. בהתאספות משפחתית נדירה במהלך חג המולד המתחים ומערכות היחסים הסבוכות בין בני המשפחה נחשפים. בארוחת הערב מתגלה גם התורם הפוטנציאלי לז'ונו, היחידי שהבדיקה המוקדמת מראה שמתאים להשתלה – מי אם לא, הנרי. | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
A Christmas Tale
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 27.11.2008
זמן ריצה:
150 דקות (שעתיים ו-30 דקות)
צבע:
צבע


בימוי
משחק
... ז'ונו
... הנרי
... אייבל
... אליזבת
... קלוד
... פאוניה
... איוון
... סילביה
... סימון

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
אורי קליין
מבקר נבחר, עכבר העיר
"[הבמאי] מצליח להשכיח מאתנו שהוא משתמש במבנה עלילתי כה מוכר ולהקנות לסיטואציות המתוארות בסרט ניחוח רענן.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
יאיר רוה
מבקר נבחר, סינמסקופ
"דפלשן לא נותן לדברנות להאט את סרטו. הוא מביים את הדיאלוגים כמו סרט אקשן. חיתוכים מרובים, מעברים בין זוויות צילום, ושימוש בכל תחבולה קולנועית אפשרית.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
יאיר הוכנר
"סרט על סוג הנסים שכמעט ואינם מתרחשים בעולם המודרני האפלולי שבו אנחנו מתקיימים שבו אנשים בהחלט מסוגלים לסלוח אחד לשני ולקוות לטוב.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
נעם בוקסבאום
""סיפור חג" מתרחש לפני ובמהלך חג מולד, בנוסח המוכר, והצפוי מדי, של סרטים מסוג זה, של קרובים המתכנסים בעל כורחם, חובטים איש ברעהו ולבסוף נפרדים בתקווה קלושה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

עוד ביקורות »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.