שעת נעילה - כרזה

שעת נעילה (2020)

Valley of Tears

ישראל  ·  דרמה, מלחמה  ·  45 דקות  ·  סדרת טלויזיה
6.0
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 13 ביקורות

8.6
1,350 מצביעים
גולשי IMDb
8.2
20 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
(עונה 1, פרקים 1-10)
" החיבור המחריד והסמלי של אבל, טראומה והשלמה נעשה באופן מופלא וטבעי, ומצליח להעביר כמעט ללא רבב את סיפורם של החיילים הפשוטים שספגו את עול הלחימה בחייהם ובמותם. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(עונה 1, פרקים 1-10)
" האם, שיכורי חירות, היוצרים עפו על עצמם? ייתכן מאוד, אבל לא בגלל הפרטים אלא בגלל קווי העלילה והנראטיב שבבסיסה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
הסדרה מתארת את ימי הקרבות הקשים במלחמת יום הכיפורים, ומגוללת מבעד לעיני החיילים בחזית את סיפורי החברות, ההקרבה והאהבה, המאירים את הגיבורים והגיבורות שמצאו עצמם לבדם מול צבא סוריה, כשסכנת חורבן הבית מרחפת מעל משפחותיהם בעו...
תקצירי פרקים 11 פרקים בעונה אחת
(עונה 1, פרק 8)
פרק #1.08
ע01פ08  ·  שידור בישראל: 30.11.20
השקט שלפני הסערה. רגע לפני היציאה אל התופת, החברויות והאהבות זוכות לרגע של כנות, וסכנת חורבן בית מרחפת. דפנה היא הסיכוי היחיד של אבינועם לשוב אל המקום בו נטש את יואב, בשטח סורי.
(עונה 1, פרק 7)
פרק #1.07
ע01פ07  ·  שידור בישראל: 23.11.20
אבינועם מואשם בהפקרת מוצב ההאזנה הסודי, ולא מצליח לשכנע את האוגדה לצאת לאסוף את יואב הפצוע שננטש. הצבא הסורי סוגר על הבונקר בתל. מני מחליט לצאת אליהם לבדו, למשימה בלתי אפשרית. (התקציר באדיבות: HOT)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
הסדרה מתארת את ימי הקרבות הקשים במלחמת יום הכיפורים, ומגוללת מבעד לעיני החיילים בחזית את סיפורי החברות, ההקרבה והאהבה, המאירים את הגיבורים והגיבורות שמצאו עצמם לבדם מול צבא סוריה, כשסכנת חורבן הבית מרחפת מעל משפחותיהם בעורף. סיפורי המלחמה ששינתה את ישראל מסופרים דרך עיני פעילי הצדק החברתי של הפנתרים השחורים, דרך כישלון ההנהגה והמחדל ודרך קצינה קרבית השוברת את תקרת הזכוכית. ברגעי השיא של הסדרה, נקלעים הגיבורים לקרב הגורלי בעמק הבכא. קרבות הבלימה, שבהם לחמו 1,600 טנקים סורים נגד 200 טנקים ישראלים, שוחזרו בפעם הראשונה בטלויזיה.
כשהמוצב של יחידת המודיעין 8200 בחרמון נכבש בידי גדוד קומנדו סורי, נאלץ חייל ההאזנה אבינועם (שחר טבוך) שהתריע על פרוץ המלחמה אך איש לא הקשיב לו, להפוך ללוחם כדי לשרוד. יואב (אביב אלוש) הוא קצין גולני ומפקד כוח אבטחה במוצב החרמון. עם פלישת כוחות סוריה הוא מנסה למנוע את נפילתם בשבי של חיילי המודיעין המחזיקים בסודות הכמוסים ביותר של צה"ל, ומפתח חברות אמת עם אבינועם כנגד כל הסיכוים.
פעילי "הפנתרים השחורים" משכונת מוסררה בירושלים (מאור שוויצר, עופר חיון, אימרי ביטון) נשלחים אל קרב חסר סיכוי לאחר עימות קשה עם מפקדיהם בחטיבת השריון (עומר פרלמן ועידו ברטל).
כוכב הרדיו הבוהמיין מני בן-דרור (ליאור אשכנזי) יוצא לחפש את יוני, בנו החייל, שגדל בצרפת (לי בירן).
דפנה, קצינה צעירה וחדורת מוטיבציה (ג'וי ריגר), מתעקשת להישאר בקו החזית נתונה בהפגזות למרות פקודת צה"ל לפנות פינוי מלא את כל הנשים בגולן. דפנה מנסה לאתר את אהובה הנעדר, ומתעקשת לעזור לאלה המחפשים את יקיריהם, ולהכניס סדר בכאוס.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
מלחמת יום כיפור | הכל »

ז'אנר:
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

אני
אני (ב-20.10.2020)
מבקרים אוסף של חסרי כשרון ותרומה כלשהי

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.