שם תואר, משטרה - כרזה

שם תואר, משטרה (2010)

Politist, adjectiv

רומניה  ·  דרמה, פשע  ·  שעה ו-55 דקות
5
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

הביקורות ממוצעות או מעורבות

צוטטו 4 ביקורות

7.1
3,953 מצביעים
גולשי IMDb
5.6
71 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"זהו סרט על הפער בין הגדרה ופרשנות, על מילים גדולות ויישומן בחיי היומיום, על מילוי חובת התפקיד מול ספקנות הקול הפנימי, ואולי גם על הדרך שעל רומניה לבחור בה." מאת שמוליק דובדבני (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"יש חילופי דברים סתמיים ורגעים מתים בכל אחת מן הסצינות, והן מתמשכות כפי שהיו נמשכות במציאות ולא לפי קצב קולנועי מוגדר מראש." מאת אבנר שביט (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
כריסטי, שוטר צעיר שזה עתה נישא, מסרב לעצור נער בן 16 המוכר חשיש לשניים מחבריו לספסל הלימודים. למרות שסחר בסמים נחשב ברומניה עבירה על החוק, כריסטי מאמין שבתוך זמן קצר שימוש בסמים קלים יהפוך לחוקי. הוא אינו רוצה על מצפונו א... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
מידע לצופים
1 מועמדויות לפרסים בולטים (כל הפרסים »)
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לכל
שפה מדוברת:

עלילה:
כריסטי, שוטר צעיר שזה עתה נישא, מסרב לעצור נער בן 16 המוכר חשיש לשניים מחבריו לספסל הלימודים. למרות שסחר בסמים נחשב ברומניה עבירה על החוק, כריסטי מאמין שבתוך זמן קצר שימוש בסמים קלים יהפוך לחוקי. הוא אינו רוצה על מצפונו את חייו של הנער אשר עלול להסתבך כהוגן אם ייעצר לפני שהחוק במדינה ישתנה.
חילוקי דעות בין כריסטי למפקח שלו בכל הנוגע למשמעות המילה "מצפון", מביאים את גיבורנו לצומת דרכים אידיאולוגית. מה יבחר לעשות? האם יוכל לחיות עם ההשלכות של ההחלטה שלו? ומהו, במדויק, פרושה של המילה "מצפון"? | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
Police, Adjective
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 16.12.2010
זמן ריצה:
115 דקות (שעה ו-55 דקות)
צבע:
צבע


משחק
... כריסטי
... אנגלאצ'ה
... אנקה

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
שמוליק דובדבני
מבקר נבחר, ynet
"זהו סרט על הפער בין הגדרה ופרשנות, על מילים גדולות ויישומן בחיי היומיום, על מילוי חובת התפקיד מול ספקנות הקול הפנימי, ואולי גם על הדרך שעל רומניה לבחור בה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אבנר שביט
מבקר נבחר, וואלה
"יש חילופי דברים סתמיים ורגעים מתים בכל אחת מן הסצינות, והן מתמשכות כפי שהיו נמשכות במציאות ולא לפי קצב קולנועי מוגדר מראש.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
יאיר הוכנר
"מדובר ביצירה קולנועית מבריקה שנעה בין קולנוע ריאליסטי למחזה אבסורד, התנגשות בין המציאות האפרורית ברומניה לחוסר היגיון שהחוק והמשטרה פועלים במסגרתו.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
עדן גוריון
"הבחירה לספר את הסיפור המעניין באופן הכי לא מעניין שניתן היא כמעט קטסטרופלית
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.