מבצע חמניה - כרזה

מבצע חמניה (2013)

Operation Sunflower

ישראל  ·  דרמה  ·  שעה ו-45 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.5
37 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" יש לו סיפור מסקרן, צוות שחקנים טוב, והוא מבוצע על-ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כמו לדוגמא הצלם בועז יהונתן יעקב והעורך יוסף גרינפלד קראו הכל דף ביקורת ותגובות
* * * * *
" איש אמנם לא מצפה מקושניר שיהיה ג'ון לה קארה הישראלי, אבל מה שמרצד על הבד קרוב יותר ברוחו ל"ילדי השכונה במחתרת" הפטריוטי לנוער של גלילה רון פדר. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
בתוך שעה וארבעים וחמש דקות יכולים להיות משוגרים טילים גרעינים אל עבר ישראל. אל מול הזמן ההולך ואוזל של שואה גרעינית אפשרית, משוחזר סיפור בניית האופציה הגרעינית של ישראל. עלילת הסרט מתרחשת בשנות ה-1960 בירושלים ופריז עם הפ...
יהורם גאון (לוי, ראש המוסד)
צופית גרנט (שושנה, סגנית ראש המוסד)
ברוך ברנר (פנחס פיירברג)
יוסי מרשק (אפרים)
יואב היימן (דניאל)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
בתוך שעה וארבעים וחמש דקות יכולים להיות משוגרים טילים גרעינים אל עבר ישראל. אל מול הזמן ההולך ואוזל של שואה גרעינית אפשרית, משוחזר סיפור בניית האופציה הגרעינית של ישראל. עלילת הסרט מתרחשת בשנות ה-1960 בירושלים ופריז עם הפנים אל עבר דימונה.
זהו סיפור על העשייה הבלתי אפשרית העומדת מאחורי החימוש הגרעיני של ישראל על רקע אינטריגות פוליטיות, עולם המדע והדרמות האנושיות של האנשים שעמדו מאחורי הפרויקט שזכה לכינוי "מבצע חמניה".
עוד בשנות ה-1950, מדינת ישראל שעדיין בחיתוליה, מאויימת ללא הרף על ידי שכנותיה ומחליטה להטות את הכף לטובתה. באמצעות ראש המוסד (יהורם גאון) וסגניתו (צופית גרנט)
מתחיל מסע של שכנועים, מניפולציות ובריתות חשאיות - הכל כדי להשיג את האופציה הגרעינית, זו שבבוא היום תמנע מלחמה מול שכנותיה של ישראל. מנגד לאנשי המוסד, ניצב פנחם פיירברג, מדען הפיזיקה הבכיר של ישראל (ברוך ברנר), כשהוא קרוע בין האתגר המקצועי והאקדמי של בניית פצצה גרעינית, לבין ההשלכות הפוטנציאליות של בניית פצצה שכזו. יחד עם צוות של שלושה דוקטורנטים (דניאלה קרטס, יוסי מרשק) מתחיל המדען את הדרך אל האופציה הגרעית.

ז'אנר:
מידע לצופים
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 13.02.2014
זמן ריצה:
105 דקות (שעה ו-45 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות

משחק
... לוי, ראש המוסד
... שושנה, סגנית ראש המוסד
... פנחס פיירברג
... גילה
... אפרים
... דוד
... רות
... דניאל
... קלוד

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.