פסטיבל קאן 2016: יוקרנו "מיומנו של צלם חתונות" של נדב לפיד, "שבוע ויום" ו"הבת של הכלה" הישראלים

מאת
19 באפריל 2016 בשעה 16:30
"שבוע ויום". שי אביבי, תומר קפון.

"שבוע ויום". שי אביבי, תומר קפון.

הסרטים הישראלים "שבוע ויום" של אסף פולונסקי, "מיומנו של צלם חתונות" של נדב לפיד ו"הבת של הכלה" של תמר רודוי יוקרנו בפסטיבל קאן 2016 (ה-69 במספר) בצרפת. "שבוע ויום" יתחרה במסגרת 'שבוע המבקרים', אשר לפיד ישפוט בה. האחרון יקרין באופן מיוחד את "מיומנו של צלם חתונות", שנתיים אחרי שהקרין בפסטיבל את "הגננת". "הבת של הכלה" יוקרן במסגרת 'שבועיים של במאים'

"שבוע ויום" מספר על גבר (שי אביבי) שמתבקש על ידי אשתו (יבגניה דודינה) לחזור איתה לשגרת חייהם, כשהשבעה על בנם מסתיימת. במקום זאת הוא מתמסטל עם השכן הצעיר שלהם (תומר קפון) ויוצא איתו למסע, בו יגלה את הדברים שעדיין שווה לו לחיות עבורם, יום אחרי השבעה. "מיומנו של צלם חתונות" בן 40 הדקות, מבוסס על ימיו של לפיד כצלם חתונות בעצמו, ומתאר את הרהוריו, הגיגיו וחלומותיו הרומנטיים והאפלים של צלם חתונות כבן 40 (אוהד קנולר). "הבת של הכלה" בן 16 הדקות, עוקב אחר צעירה (תמנה פרץ, שכתבה את התסריט והפיקה) החיה בשגרה אפלולית ומנותקת, שמשתבשת ביום חתונתה של אמה. דיילת יופי שהיא פוגשת עוזרת לה להתכונן לאירוע, וגם מעניקה לה מקום לחזור בו אל עצמה.

פסטיבל קאן יתקיים השנה בין ה-11 ועד ה-22 במאי, ויפתח עם הסרט "קפה סוסייטי" (ש.ל.ר, Café Society) של וודי אלן. עוד ישראלים שניתן יהיה למצוא בפסטיבל הם "מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין ו"עניינים אישיים" של מאהא חאג' בתחרות 'מבט מסוים' (Un Certain Regard); אור סיני מבית ספר לקולנוע ולטלויזיה סם שפיגל עם הסרט "אנהבתחרות הסינפודסיון; בן חכים עם הסרט "מפעילה" במסגרת 'פינה לסרטים קצרים' (Short Film Corner); והבמאי דוד וולך ישתתף בסדנה בינלאומית עם הפרויקט שלו, "מוות במיטה". גם משרד התרבות הישראלי החליט להשתתף השנה בפסטיבל קאן, עם ביתן משלו ב'כפר הבינלאומי' (בנוסף לביתן של קרן הקולנוע הישראלי).