שתיקת הארכיון - כרזה

שתיקת הארכיון (2010)

Film Unfinished

ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

6.4
113 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" סרט חובה לכל מי שעניינו בתיאוריה ובאתיקה של קולנוע תיעודי [...] סיפור השמדתם של יהודי אירופה הוא פה אמצעי לדיון בסוגיות מופשטות של זיכרון, דימוי, אמת ועדות. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
מרבית הסרטים התיעודיים שעוסקים בזוועות מלחמת העולם השנייה, הציגו ומציגים עד היום את התצלומים והסרטים הארכיוניים ששרדו את המלחמה כאילוסטרציות כלליות לסיפורי העדים או המסמכים המוצגים בסרט. רק מעטים הקדישו מחשבה מעמיקה לנקוד...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
מרבית הסרטים התיעודיים שעוסקים בזוועות מלחמת העולם השנייה, הציגו ומציגים עד היום את התצלומים והסרטים הארכיוניים ששרדו את המלחמה כאילוסטרציות כלליות לסיפורי העדים או המסמכים המוצגים בסרט. רק מעטים הקדישו מחשבה מעמיקה לנקודת המבט דרכה צולמו העדויות הללו (בד"כ על ידי צלמים נאצים) לנסיבות בהן צולמו ולעדות (הראייה) המורכבת שהם מוסרים.

ז'אנר:
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 2 תגובות

מירי מירושלים
מירי מירושלים (ב-22.10.2010)
מצטרפת לדעתה של אילנה מחולון. סרט קשה אך חובה לראותו. קשה? חברתי תמיד אומרת "להם היה יותר קשה". לראות ולזכור תמיד מה עשו לעם שלנו הגרמנים הנאצים ימח-שמם.
אילנה    (חולון)
אילנה (חולון) (ב-13.08.2010)
למרות שראינו כבר תמונות רבות מגטו וורשה, סירטה של יעל חרסונסקי נותן לנו תמונה מעודכנת , כנה, מרוכזת ומזעזעת על מה שארע שם. סרט חובה, אינני מבינה מדוע מותר להקרינו רק לבני 17 ומעלה. כמורה אוכל להעיד שמראה עינים שווה כל הרצאה וחומר כתוב. זו הדרך הטובה ביותר לדיון כתתי , שיחה, והבנת המשמעות של אכזריות מילוי הוראות אוטומטי והקשריו עד לימינו אנו. קשה מאד לצפיה אך חובה לראותו.מברכת את יעל חרסונסקי וכל שותפיה על החויה , קשה ככל שתהיה, שתלווה אותי עוד זמן רב.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.