צרפת, ישראל  ·  דרמה  ·  שעתיים
הסודות - כרזה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

7.1
1,563 מצביעים
גולשי IMDb
6.0
195 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר: ארבע נערות דתיות יוצאות ללמוד במדרשה שבעיר הקודש צפת. נעמי ? בתו המבריקה והאהובה של רב חשוב המאורסת לתלמיד ישיבה הנחשב לעילוי בעולם התורני, עושה כל שהיא יכולה לדחות את החתונה כדי ללמוד תורה, וחולמת בסתר אודות עולם חרדי ב... תקציר מורחב »
אבי נשר (בימוי)
אין תמונה
אין תמונה
גורי אלפי (מיכאל)
פרטים מיוחדים
8 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
בימוי
הפקה
(הפקה בפועל, הפקה בפועל)
(הפקה בפועל, הפקה בפועל)
(הפקה בפועל, הפקה בפועל)
עוד »

משחק
פאני ארדן ... אנוק  
אניה בוקשטיין ... נעמי  
מיכל שטמלר ... מישל  
אדיר מילר ... ינקי  
גורי אלפי ... מיכאל  
עלמה זק ... רחלי  
תיקי דיין ... רבנית  
דאנה איבגי ... סיגי  
טלי אורן ... שיינה  
ספי ריבלין ... רבי הס  
רבקה מיכאלי ... גברת מייזליש  
... הרב הלל  
... ברכה  
... מישל, הבן של אנוק  

סקירה

עלילה

ארבע נערות דתיות יוצאות ללמוד במדרשה שבעיר הקודש צפת.
נעמי ? בתו המבריקה והאהובה של רב חשוב המאורסת לתלמיד ישיבה הנחשב לעילוי בעולם התורני, עושה כל שהיא יכולה לדחות את החתונה כדי ללמוד תורה, וחולמת בסתר אודות עולם חרדי בו לנשים תפקיד משמעותי יותר מהבאת ילדים לעולם.
שיינה ? המכונה שיינה שמיינה ? דווקא רואה במדרשה סיכוי אחרון למצוא בעל ("שמעתי שהרבנית אלופה בשידוכים"), ומקווה ללמוד במדרשה איך מנת משכל גבוהה לא תרתיע חתנים פוטנציאלים.
סיגי ? חוזרת בתשובה ? מחפשת בצפת את הדרך לגאולה להארה ולמחילה על השנים הפרועות שעברה. ("בחילונות אין אהבה" היא אומרת "רק כניעה לצרכי הגוף").
מישל ? המתגוררת עם הוריה החרדים בליון, צרפת, נשלחה למדרשה בצפת אחרי "מרדנות בלתי הולמת" בניכר, בתקווה שבמחיצת הבנות המהוגנות והרציניות הלומדות שם, היא תחזור לדרך הישר.
במהלך שנת הלימוד עוברות הארבע תהליך חניכה שונה לחלוטין מהצפוי. פגישה אקראית עם אישה צרפתייה מסתורית, שריצתה מאסר בגין רצח, ומחפשת בצפת תיקון לנשמתה המיוסרת, מטלטלת את עולמן הטהור של הבנות ותובע מהן לחקור ולחוות את גבולותיו הנסתרים של עולם החטא ותשוקותיו.
ככל שתלמידות המדרשה מעמיקות לחדור אל תוככי העולם האסור, כך גוברת תחושת הסקרנות, המשיכה הסכנה והחרדה. נעמי החשדנית סבורה כי האישה הזרה "זוממת משהו", אך במהלך הזמן תבין כי המגע באפל עשוי לזמן עבורה תובנה ותיקון חטא עבר, שיסללו את הדרך לגאולה פרטית משלה. סיגי מאמינה בכל ליבה שהן שליחות מצווה וכי גאולת האישה הזרה תביא לגאולתן שלהן, אך ככל שעברה המאיים של הצרפתייה נעשה נהיר, סיגי הופכת את עורה ומחליטה שגאולתה תלויה דווקא בהצלת הבנות מציפורניה של האישה-'שטן' הזאת. שיינה תכיר את בן דודה של מישל ואולי....אולי...תזכה לסוג אחר של "גאולה". מישל תציץ, תיפגע, תיבהל עד מאוד, תלמד כי יש פנים שונות למרד.
ארבע נערות דתיות נכנסו ל"פרדס" צפתי... וכל מה שהיה כבר לא יהיה... | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 14.06.2007

היבטים טכנים
זמן ריצה:
120 דקות (שעתיים)
צבע:
צבע

חברות מעורבות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: דרמה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.