הסודות - כרזה

הסודות (2007)

HaSodot

צרפת, ישראל  ·  דרמה  ·  שעתיים
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

7.0
2,128 מצביעים
גולשי IMDb
6.0
214 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
ארבע נערות דתיות יוצאות ללמוד במדרשה שבעיר הקודש צפת.
נעמי ? בתו המבריקה והאהובה של רב חשוב המאורסת לתלמיד ישיבה הנחשב לעילוי בעולם התורני, עושה כל שהיא יכולה לדחות את החתונה כדי ללמוד תורה, וחולמת בסתר אודות עולם חרדי ב...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
ארבע נערות דתיות יוצאות ללמוד במדרשה שבעיר הקודש צפת.
נעמי ? בתו המבריקה והאהובה של רב חשוב המאורסת לתלמיד ישיבה הנחשב לעילוי בעולם התורני, עושה כל שהיא יכולה לדחות את החתונה כדי ללמוד תורה, וחולמת בסתר אודות עולם חרדי בו לנשים תפקיד משמעותי יותר מהבאת ילדים לעולם.
שיינה ? המכונה שיינה שמיינה ? דווקא רואה במדרשה סיכוי אחרון למצוא בעל ("שמעתי שהרבנית אלופה בשידוכים"), ומקווה ללמוד במדרשה איך מנת משכל גבוהה לא תרתיע חתנים פוטנציאלים.
סיגי ? חוזרת בתשובה ? מחפשת בצפת את הדרך לגאולה להארה ולמחילה על השנים הפרועות שעברה. ("בחילונות אין אהבה" היא אומרת "רק כניעה לצרכי הגוף").
מישל ? המתגוררת עם הוריה החרדים בליון, צרפת, נשלחה למדרשה בצפת אחרי "מרדנות בלתי הולמת" בניכר, בתקווה שבמחיצת הבנות המהוגנות והרציניות הלומדות שם, היא תחזור לדרך הישר.
במהלך שנת הלימוד עוברות הארבע תהליך חניכה שונה לחלוטין מהצפוי. פגישה אקראית עם אישה צרפתייה מסתורית, שריצתה מאסר בגין רצח, ומחפשת בצפת תיקון לנשמתה המיוסרת, מטלטלת את עולמן הטהור של הבנות ותובע מהן לחקור ולחוות את גבולותיו הנסתרים של עולם החטא ותשוקותיו.
ככל שתלמידות המדרשה מעמיקות לחדור אל תוככי העולם האסור, כך גוברת תחושת הסקרנות, המשיכה הסכנה והחרדה. נעמי החשדנית סבורה כי האישה הזרה "זוממת משהו", אך במהלך הזמן תבין כי המגע באפל עשוי לזמן עבורה תובנה ותיקון חטא עבר, שיסללו את הדרך לגאולה פרטית משלה. סיגי מאמינה בכל ליבה שהן שליחות מצווה וכי גאולת האישה הזרה תביא לגאולתן שלהן, אך ככל שעברה המאיים של הצרפתייה נעשה נהיר, סיגי הופכת את עורה ומחליטה שגאולתה תלויה דווקא בהצלת הבנות מציפורניה של האישה-'שטן' הזאת. שיינה תכיר את בן דודה של מישל ואולי....אולי...תזכה לסוג אחר של "גאולה". מישל תציץ, תיפגע, תיבהל עד מאוד, תלמד כי יש פנים שונות למרד.
ארבע נערות דתיות נכנסו ל"פרדס" צפתי... וכל מה שהיה כבר לא יהיה...

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 14.06.2007
זמן ריצה:
120 דקות (שעתיים)
צבע:
צבע

חברות מעורבות


בימוי
הפקה
הפקה בפועל, הפקה בפועל
הפקה בפועל, הפקה בפועל
הפקה בפועל, הפקה בפועל
עוד »
משחק
... אנוק
... נעמי
... מישל
... ינקי
... מיכאל
... רחלי
... רבנית
... סיגי
... שיינה
... רבי הס
... גברת מייזליש
... הרב הלל
... ברכה
... מישל, הבן של אנוק

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.