יהודי טוב - כרזה

יהודי טוב (2009)

A Serious Man

7.3
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 11 ביקורות

7
106,881 מצביעים
גולשי IMDb
5.5
86 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"גיבור הסרט, פרופסור לפיסיקה באוניברסיטת מינסוטה ששמו לארי גופניק, הוא אחת הדמויות הפחות מעניינות ומושכות הלב שנראו עד כה בסרטיהם." מאת אורי קליין (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"“יהודי טוב” בנוי כקומדיה, ולכן יש בו תחושה כה יהודית: כי האקזיסטנצאליזם היהודי הוא על פי טבעו קומי, או יותר נכון: אבסורדי." מאת יאיר רוה (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
לארי הוא יהודי טוב: בעל אוהב, אב מסור ופרופסור שנותן את כל כולו בעבודה. תמיד אומר את הדבר הנכון, תמיד עושה את הדבר הנכון. בוקר אחד, הכול מתחיל להשתבש: מכתבים אנונימיים להנהלת האוניברסיטה מאשימים אותו במעללים אפלים, אח... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אית'ן כהן (בימוי)
ג'ואל כהן (בימוי)
מייקל סטולברג (לארי גופניק)
אין תמונה
שרי לניק (ג'ודית' גופניק)
פרד מלמד (סיי אבלמן)
מידע לצופים
2 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לבני 14 ומעלה (נימוק: סקס וצריכת סמים)
שפה מדוברת:

עלילה:
לארי הוא יהודי טוב: בעל אוהב, אב מסור ופרופסור שנותן את כל כולו בעבודה. תמיד אומר את הדבר הנכון, תמיד עושה את הדבר הנכון.

בוקר אחד, הכול מתחיל להשתבש: מכתבים אנונימיים להנהלת האוניברסיטה מאשימים אותו במעללים אפלים, אחיו התימהוני מסתבך עם החוק ואשתו של לארי לוקחת לה מאהב - שיורד לחייו ומגרש אותו מן הבית. אבל מעבר לכל הצרות, הנופלות עליו בצרורות משמיים, דומה שכוח טבע או גורל נורא רודף אותו, ואין מנוס ואין הסבר. הוא מבקש את עזרתם המעשית של רופא ועורך דין ולבסוף את עזרתם הקיומית של מיטב הרבנים בעיר, אך איש מהם לא מסוגל להסביר לו - מדוע מתמוטט העולם סביבו? | עוד תקצירי עלילה »

ביקורות מבקרים
אורי קליין
מבקר נבחר, עכבר העיר
"גיבור הסרט, פרופסור לפיסיקה באוניברסיטת מינסוטה ששמו לארי גופניק, הוא אחת הדמויות הפחות מעניינות ומושכות הלב שנראו עד כה בסרטיהם.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
שמוליק דובדבני
מבקר נבחר, ynet
""יהודי" נוטל את המימרה היידישאית המפורסמת "קשה להיות יהודי", והופך אותה לסוגיה מוסרית בעולם שבו אין כל משמעות למוסר - עולמם שלהם.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
יאיר רוה
מבקר נבחר, סינמסקופ
"“יהודי טוב” בנוי כקומדיה, ולכן יש בו תחושה כה יהודית: כי האקזיסטנצאליזם היהודי הוא על פי טבעו קומי, או יותר נכון: אבסורדי.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
מאיר שניצר
""יהודי טוב" איננו סרט נעים לצפייה. האחים קיבצו לתוכו את מרב השחקנים בעלי האף המעוקל והגב התפוס, ומבט מקיף על העלילה מעלה לא אחת זיכרונות מהקריקטורות האנטישמיות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

עוד ביקורות »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.