רסיסי אהבה - כרזה

רסיסי אהבה (2011)

HaEver Od Lefanav

3.0
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות שליליות

צוטטו 3 ביקורות

5.9
130 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
* * * * *
" אינו סרט פסול או רע במיוחד. אך הוא נכשל במשימה החשובה ביותר - לרגש. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
* * * * *
" משחק מלאכותי, צבעוניות צורמנית והיעדר ריגוש של ממש בעלילה שכולה מדגישה את געש הלב מותירים את "רסיסי אהבה" בעיקר כסרט חלוש הבעה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
ירושלים 1968, סמי מכלה את ימיו וכספו במשחקי קלפים והימורים וברומן עם דינה, רווקה שופעת ובעלת אמצעים. מלכה אשתו ואם ארבעת ילדיו (ששניים מהם כמעט ואינם בבית, בן חייל שנמנע מלצאת לחופשות, ובת שנשלחה ללמוד בקיבוץ), אישה מסורת...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
ירושלים 1968, סמי מכלה את ימיו וכספו במשחקי קלפים והימורים וברומן עם דינה, רווקה שופעת ובעלת אמצעים. מלכה אשתו ואם ארבעת ילדיו (ששניים מהם כמעט ואינם בבית, בן חייל שנמנע מלצאת לחופשות, ובת שנשלחה ללמוד בקיבוץ), אישה מסורתית ומאמינה, מנסה בכל כוחה לשמר את התא המשפחתי. ילדיהם שנותרו בבית, איציק, שהימים ימי ההכנות לחגיגת הבר מצווה שלו, מנסה כל העת למרוד באמו, בעוד מיכה הבן הקטן, הופך אילם מבחירה. סמי נעזר בכספה של דינה, מסתבך בקניית מועדון לילה בירושלים ונשלח לכלא. מלכה ממשיכה באובססיביות ובעקשנות לא לוותר על בעלה, על אף הלחץ המופעל עליה מצד משפחתה וגם מצידו של אברהם, שכן, ניצול שואה, שותפו של סמי בנגריה, המאוהב במלכה בסתר.

ז'אנר:
מידע לצופים
1 מועמדויות לפרסים בולטים (כל הפרסים »)
הגבלות גיל:
ישראל: הותר לבני 14 ומעלה (נימוק: סצנות סקס)
שפה מדוברת:

מידע לחוקרים ולמקצוענים
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 10 מתוך 17 תגובות

שני
שני (ב-02.02.2012)
איך אני משיגה את השיר בפרסית שמתנגן בתחילת הטריילר???
גבריאל
גבריאל (ב-25.01.2012)
האב בסרט הינו "סאמי" ולא מיכה.
כילד שגדל כשכנם של המשפחה ושהוריו היו חברים של "סאמי ומלכה"
סאמי מירר את חייה של אישתו והאלימות המילולית והפיזית הייתה עיניין שבשגרה.
על פי הילדים "שמחנו תמיד שהגעו הוריך שהרי אבא הפסיק לריב עם אמא"
הסרט עושה חסד עם סאמי.
יכול להיות שעם ילדיו החדשים הוא היה אב טוב ואולי אף מיוחד אבל משפחתו הראשונה סבל שלא יתואר.
אחת שמכירה את הסיפור האמיתי
אחת שמכירה את הסיפור האמיתי (ב-21.01.2012)
רדוד ואינו משקף את המציאות, ניסיון עלוב להתסיס את הסיפור על ידי בדיונות של הבמאי, הכפשות מטופשות, שקרי ונבזי!!
נכדתו
נכדתו (ב-25.07.2011)
לאדון שגיב הנכבד, זה לא "סיפורי סבתא" זהו סיפור חייה של אמא שלי שגדלה בקיבוץ כי לא היה לאמא שלה כסף לגדל אותה ולשלוח אותה ללימודים,לא היה לה כסף אפילו לנעליים, אז אל תתערב בלי לדעת ובלי להבין מה עבר על האישה הזאת ולארבעת ילדיה, אני מציעה לך להרגע!!!!!!
שגיב הכהן
שגיב הכהן (ב-24.07.2011)
ראיתי את הסרט, מכיר את סיפור המשפחה, אך צר לי לומר שהסיפור המסופר בסרט שונה בתכליתו לסיפור המשפחה שאני מכיר.
למזל, (שלא הבנתי אם את/ה זכר/נקבה, קרא/י שוב את דברייך ותקנ/י!!), ראשית, האבא לא נטש את משפחתו אלא ננטש ע"י אישתו שלא רצתה בו עוד וזרקה אותו לגור ברחוב וזהו נתון עובדתי!!, שנית, אני לא חושב שזה המקום הנכון והראוי לנהל את הגרסאות השונות של הסיפור. בכל אשר לסיפור האמיתי אשאיר לך ולכולם לקרוא ולצפות בעדויות וידיאו אותנטיות במיזם אינטרנטי חדש שיפורסם ברשת בבוא העת אודות המשפחה.. תודה, שגיב (ידיד המשפחה)
סופי נורמנד
סופי נורמנד (ב-23.07.2011)
האמת - פנים רבות לה!!
מזל
מזל (ב-22.07.2011)
שגיב כהן-לפי מה שאני מבין, אתה נולדת לאחר שנות ה- 60 התקופה שבה מתחילה העלילה של הסרט.
המציאות האמיתית של חיי היסורים שעברו מלכה וארבעת ילדיה בשל מעללי האב רודף השמלות שהותיר רק חובות, עולים על מה שמתואר בסרט.
אבי המשפחה היה נהנתן שנטש את משפחתו, הותירם חסרי יכולת להתקיים והם היו נתונים לחסדי רחמים של אנשים בכדי שיהיה להם כסף לאכול ובגד ללבוש.

זו משפחה שנאלצה להתגורר בחדר אחד של 10 מ"ר מרובע אמא ו-4 ילדים.
חדר שהיה דל וטחוב ללא שירותים צמודים וללא מקלחת.
החדר שבו מצולם בסרט נראה כארמון לעומת החדר בו חיה המשפחה במציאות.
אז כל המקטרגים מטעם המנסים לייפות את דמותו של אב המשפחה ושלא חוו את מה שמלכה וילדיה חוו, הייתי מציעה לכם ללכת לסרט, להרכין ראש ולשבת בשקט.
כי זו האמת והיה לי חשוב כקרובת המשפחה שהכירה אותם להגיב כאן.

תודה מזל .

שגיב הכהן
שגיב הכהן (ב-18.07.2011)
לאבו קטלב, מסקנותך באשר לעץ היוחסין שלי בוודאי מוטעות, אין בכוונתי להכנס לרמות כאלה של שיח, הבעתי את עמדותיי באשר לעוול שנגרם לאדם המקסים שהכרתי.
לנכדתו, אם לא הכרת אותו, אז אני מבין שהכל מסיפורי סבתא (תרתי משמע), ואם הרבה אנשים הסתכלו עליה כאילו היא סילקה אותו והיא אשמה אז כנראה יש דברים בגו, חשבתם על זה?!?, כולכם!!!
לאליהו, זה לא עניין של יפי נפש, פשוט היה צריך להכיר את האיש, לו היית מכיר את האדם היית חושב בדיוק את אותם דברים כמו רבים אחרים שהכירו אותו, הוא לא התנתק מילדיו ומנכדיו מרצון!!!
לסיכום, כצופה מהצד על כל התגובות, אני חושב שאין להם מקום בדור הזה לאחר ששני השחקים המרכזיים אינם עוד בחיים, אולי עכשיו הוא הזמן להכיר זה את זה ולשים הכל מאחור.
אבו קטלב
אבו קטלב (ב-18.07.2011)
שגיב כהן סליחה, אך הבנת הנקרא היא תנאי חשוב מאוד : אתה בוודאי יודע טוב יותר , אתה הרי נולדת למשפחה זו...גדלת תחת גגו של האבא, סעדת מכפו... היית עד להתרחשויות...אתה מקור ראשון ולכן לך ורק לך ולכשכמותך יש את הזכות הבלעדית ל"נכס" לעצמך את המציאות ההיא וכמובן שיש לה רק פירוש אחד!!! כיאה לחוטאים ברדידות , עזות מצח, צרות המוח, והגרוע מכל:קהות הלב!
ניצה
ניצה (ב-18.07.2011)
לדעתי סרט ישראלי מהז'אנר שרבים יהנו להזדהות איתו, בתכל'ס אני נהניתי כי יש בסרט משחק יפה וסיפור רומנטי שסופו עצוב ולא מענה.
אך אם אכן כפי שנכתב כאן הסרט מבוסס על מקרה אמיתי שהתרחש במציאות אז זו דרמה באמת יחודית.
עוד תגובות »
הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.