עמק תפארת - כרזה

עמק תפארת (2011)

Emek Tife'eret

ישראל  ·  דרמה  ·  שעה ו-25 דקות
6
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 5 ביקורות

5.1
28 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"קשה לדמיין ליהוק מוצלח ומדוייק יותר לאחרונה בקולנוע הישראלי, מאשר בתיה בר כחנה מנדלסון." מאת אורון שמיר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"לפעמים דלות היא אך ורק דלות, מינוריות היא אך ורק מינוריות, פרוזאיות היא אך ורק פרוזאיות ושגרה היא אך ורק שגרה, וזה מה שקורה לדאבוני בסרטה של פרידליך. " מאת אורי קליין (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
חנה מנדלסון, אלמנה בת 80, גאה בקיבוצה, שהיא אחת ממייסדיו, ומאמינה בכל לבה בערכי השיתוף והשוויון שעליהם נוסד. עולמה מתערער כאשר בעקבות ההפרטה שקיבוצה עובר היא נאלצת לצאת לפנסיה, לראשונה בחייה. אחרי שנים של מסירות ועבודה קש... תקציר מורחב »
מידע לצופים
2 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לכל
שפה מדוברת:

עלילה:
חנה מנדלסון, אלמנה בת 80, גאה בקיבוצה, שהיא אחת ממייסדיו, ומאמינה בכל לבה בערכי השיתוף והשוויון שעליהם נוסד. עולמה מתערער כאשר בעקבות ההפרטה שקיבוצה עובר היא נאלצת לצאת לפנסיה, לראשונה בחייה. אחרי שנים של מסירות ועבודה קשה היא מוצאת את עצמה חסרת תועלת, ונאלצת לראות את הקיבוץ הופך לקהילה שבה כל אחד דואג לעצמו. היא מנסה להמשיך ולחיות את חייה כפי שהיו, אך המציאות טופחת על פניה פעם אחר פעם. כשנראה שלא נותר לה עוד דבר, היא מגלה שהאחווה עוד קיימת בקיבוץ, ושאף כי דברים לא יהיו כשהיו, משהו חדש יכול לצמוח. | עוד תקצירי עלילה »

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
זקנים וזקנה | הכל »

ביקורות מבקרים
אורי קליין
מבקר נבחר, הארץ
"לפעמים דלות היא אך ורק דלות, מינוריות היא אך ורק מינוריות, פרוזאיות היא אך ורק פרוזאיות ושגרה היא אך ורק שגרה, וזה מה שקורה לדאבוני בסרטה של פרידליך.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
יאיר רוה
מבקר נבחר, סינמסקופ
"דרמת איכות פיוטית חדת אבחנה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
שמוליק דובדבני
מבקר נבחר, ynet
"כל שוט מחושב אמנם באופן מדויק, אבל האמירה של הסרט על החזון הקיבוצי ושברו נותרת שטחית ודלה למדי.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אורון שמיר
"קשה לדמיין ליהוק מוצלח ומדוייק יותר לאחרונה בקולנוע הישראלי, מאשר בתיה בר כחנה מנדלסון.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

עוד ביקורות »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

תמרה גלאון
תמרה גלאון (ב-12.07.2011)
הדר שלום, יצאנו מהקרנת סרטך, סרט לתפארת כשמו. כבנות קיבוץ הסרט נגע בכל נימי נפשנו, השכלת לשרטט דיוקן אוטנטי מאוד של הקיבוץ בימים אלה. העלת באופן הרגיש ביותר יחסים מנוכרים למדי. יפה לראות את חברי הקיבוץ משחקים את עצמם ומציבים מראה כואבת. חשוב וכדאי להקרין את הסרט בקיבוצים, צפיה בו עשויה להפוך את התהליך הכואב של ההפרטה ליותר מתחשב בקשישים.יישר כוח. תמרה גלאון ואורנה ויילר

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.