הסדרה הישראלית "טהרן" עם ניב סולטן נמכרה לסטרימינג ב'אפל טי וי פלוס'

"טהרן". ניב סולטן.

"טהרן". ניב סולטן.

סדרת המתח הישראלית "טהרן" בכיכובה של ניב סולטן נרכשה לשידור סטרימינג עולמי בלעדי בשירות 'אפל טי וי פלוס' של חברת הענק אפל. החברה תירשם גם בתור שותפת הפקה (מה שמעבר לממון הרב המעורב בנושא, יעזור להוציא לפועל עונה שניה), בעסקה שמוערכת בשמונה מיליון דולרים (מיליון דולרים לפרק), קרי אחת העסקאות הגדולות בתעשיה הישראלית.

"טהרן" מגוללת את סיפורה של האקרית צעירה מיחידת 8200 (סולטן) שמסופחת למוסד ונשלחת תחת זהות בדויה לטהרן כדי לתמוך בתקיפת מתקני הגרעין באיראן. תחת הסכנה לחייה היא חוברת לאקטיביסטים מקומיים ומתחברת לשורשיה המשפחתיים הנטועים במדינה. עוד מככבים: מנשה נוילירז צ'רכיאסתי ירושלמי, והשחקנים הבינלאומיים נאביד נגאהבאן ("אלאדין", "הומלנד", "באבא ג'ון") ושון טאוב ("איירון מן").

זוהי הסדרה השניה שכתב משה זונדר ונמכרת לשירות סטרימינג, אחרי ש"פאודה" נמכרה ומככבת בנטפליקס. הוא יצר אותה יחד עם דנה עדן ומאור כהן, וכתב את התסריט יחד עם עמרי שנהר. על הבימוי אמון דני סירקין, והפיקו דנה עדן ושולה שפיגל דרך 'שולה ודנה הפקות', המפיקים השותפים אלון ארניה וג'וליאן לרו, חברת ההפצה הקנדית 'סינפליקס רייטס' (Cineflix Rights) ו'פייפר פליין פרודקשנס' (Paper Plane Productions). עדן מסרה: "זהו הפי אנד הוליוודי למסע מטורף שהחל לפני 5 שנים. אנחנו וכאן 11 האמנו בסדרה לאורך כל הדרך."

בינתים הסדרה תעלה לשידור שבועי בערוץ 'כאן 11' החל ב-22 ביוני בשעה 21:15.

[…] של חברת הענק אפל. העסקה מוכרזת פחות משבועיים אחרי שאפל רכשה גם את סדרת המתח הישראלית "טהרן", וגם במקרה הזה החברה תירשם גם בתור שותפת הפקה (מה […]

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?