מגזין סרטים

26 בנובמבר 2015 בשעה 8:30, מאת

"הדינוזאור הטוב" – ביקורת

"הדינוזאור הטוב".

"הדינוזאור הטוב".

"הדינוזאור הטוב" הוא סרטם ה-16 של אולפני פיקסר, שלפני 20 שנה הביאו לעולם את "צעצוע של סיפור", הסרט הראשון באורך מלא שכולו נעשה באנימציה ממוחשבת, ושינה את ז'אנר האנימציה ואת הקולנוע. לפיקסר מאה אחוזי הצלחה בקופות של בתי הקולנוע, הישג חסר תקדים בתולדות הוליווד: 15 סרטים מצליחים מתוך 15. וכמה מהם גם מוצלחים? רובם! ובכל אחד ואחד מהם יצרו עולם משלו עם שלל דמויות ייחודיות ומזוהות. לכל חובב סרטים יש, כמובן, את הסרטים האהובים עליו של פיקסר ומבחר גדול של קטעים אהובים ובלתי נשכחים גם מהסרטים שלא בראש הרשימה. "הדינוזאור הטוב" נראה משגע. קשה להאמין שכל הטבע שאנחנו רואים הוא מעשה ידי אדם ומחשב. וזהו… זה הדבר היחיד הבלתי נשכח בסרט שאף אחד לא ישבץ בין הסרטים הטובים של פיקסר. הוא יצליח כמו כל הסרטים שלהם אך לא יגיע לגבהים של סרטם האחרון, "הקול בראש", שהוא בין שלושת הסרטים המצליחים ביותר שלהם אי פעם (יחד עם "צעצוע של סיפור 3" ו"מוצאים את נמו").

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

24 בנובמבר 2015 בשעה 20:00, מאת

פסטיבל אוטופיה 2015 יפתח עם "אנומליסה" של צ'ארלי קאופמן וללא תמיכה ממשרד התרבות

"אנומליסה (ש.ל.ר)".

"אנומליסה".

באיחור קל מכיוון שנאלץ להתמודד עם חוסר התמיכה ממשרד התרבות, פסטיבל אוטופיה 2015 (ה-3 במספר) יפתח ב-8 בדצמבר עם הסרט "אנומליסה" (Anomalisa) של צ'ארלי קאופמן ודיוק ג'ונסון (לפי תסריט של קאופמן). על אף היעדר התמיכה ממשרד התרבות (שאילץ את המארגנים לדחות מספטמבר לדצמבר), הפסטיבל מופק בשיתוף סינמטק תל אביב, עיריית תל אביב-יפו, המכללה הישראלית לאנימציה ובית אריאלה, עם תמיכה מאגף קשתו"ם במשרד החוץ.

הסרטים הישראלים שיוצגו בפסטיבל יהיו: "ג'רוזלם" של האחים יואב ודורון פז, "תיקון" מאת אבישי סיון, "אינרציה" של עידן חגואל, "אבוללה" של יוני גבע שיגיע לאקרנים שבוע קודם ו"אני לא מאמין, אני רובוט!" הותיק-כבר של טל גולדברג וגל זלזניאק, שהספיק לעלות למסכים.

פסטיבל אוטופיה (אייקון TLV לשעבר) יתקיים בין ה-8 ועד ה-15 בדצמבר בסינמטק תל אביב (והקרנות נבחרות בסינמטק הרצליה).

22 בנובמבר 2015 בשעה 18:00, מאת

החלו צילומי "ישמח חתני": אביב אלוש כופה את האורתודוקסיה על אורנה בנאי ועינת שרוף

"עד סוף העולם". אביב אלוש.

אביב אלוש. צילום: אוהד רומנו

החלו צילומי הסרט "ישמח חתני" של אמיל בן שמעון ("קטמנדו") לפי תסריט של שלומית נחמה. את הסרט תלחין אהובה עוזרי בפעם הראשונה לקולנוע, בשיתוף עם שאול בסר ("גט").

העלילה מתחילה בקריסתה של עזרת הנשים בבית הכנסת המקומי, שבעקבותיו רב חרדי צעיר (אביב אלוש) מנסה להשתלט על הקהילה ומיצר קרע בין הנשים לגברים בה. קבוצת נשים מסורתיות (בינהן אוולין הגואלאורנה בנאי ועינת שרוף) יוצאות למאבק במטרה לאחד מחדש את הקהילה ולשמור את המסורת שלהן אל מול שכונה שהולכת ומתחרדת. את התסריט כתבה נחמה לפי ניסיון חייה משכונת הבוכרים בירושלים, שהפכה ממסורתית לחרדית. עוד יככבו בסרט יגאל נאוראיציק כהן ואסף בן שמעון.

את "ישמח חתני" (מה הקשר בין השם לעלילה?!) מפיקים פאי סרטים בשיתוף יונייטד קינג, עם תמיכה של קרן רבינוביץ' לאמנויות ת"א – פרויקט קולנוע, קרן הקולנוע של הרשות לפיתוח ירושלים וקשת.

 

20 בנובמבר 2015 בשעה 8:00, מאת

ציון ברוך יקיז "דם יהודי" בסדרה על ערפדים

"יונה". ציון ברוך.

ציון ברוך. צילום: רפי דלויה

השחקן והבדרן ציון ברוך עובד על סדרת ערפדים מתח-קומית חדשה עבור הוט בשם הזמני "דם יהודי". עוד לוהקה לסדרה הדוגמנית והמגישה אילנית לוי.

בעלילת הסדרה, ציון יגלם ערס צעצוע שערפדית נושכת אותו והופכת אותו לערפד גם כן. לוי תגלם את האקסית שלו.

אין כרגע תאריך יעד לתחילת הצילומים.

 

16 בנובמבר 2015 בשעה 8:00, מאת

"מיסטר רובוט" ו"גיבורים: התחיה" נרכשו לשידור בסלקום TV

"מיסטר רובוט". רמי מאלק, כריסטיאן סלייטר.

"מיסטר רובוט". רמי מאלק, כריסטיאן סלייטר.

סלקום TV רכשה לשידור את הסדרות המדוברות "מיסטר רובוט" ו"גיבורים: התחיה", יחד עם עוד 4 סדרות נוספות של אולפני יוניברסל. הרכישה התבצעה דרך ספקית התוכן 'ווביקוויטי' (Vubiquity) שמשתפת פעולה עם יוניברסל, כמו גם דיסני, CBS ו-BBC.

"מיסטר רובוט" מספרת על צעיר הסובל מדיכאון קליני וחרדה חברתית עד כדי פרנויה והזיות, שמתוך חשדנות, פורץ למחשבים של אנשים הבאים איתו במגע. בשל כך פונה אליו אנרכיסט המכונה "מיסטר רובוט" (כריסטיאן סלייטר) שמגייס אותו להפיל את תאגיד אי-קורפ ולמחוק את כל החובות הכספיים של העולם.

"גיבורים התחיה" ממשיכה את עלילת "גיבורים" האהובה, על אנשים פשוטים שמגלים כי הם ניחנים ביכולות על-טבעיות. לאחר שהם נאשמים במתקפת טרור שהשמידה את אודסה שבטקסס, בעלי הכוחות נמצאים במנוסה ומחפשים להסתתר מבעלי מניעים נפשעים.

"מיסטר רובוט" עלתה כבר לצפיה בסלקום TV, ואילו הסדרות "גיבורים: התחיה", "המרגל מלונדון" (London Spy), "מרושעים" (Difficult People), "הדרך" (The Way) ו"צללים של כחול" (Shades of Blue) תעלנה בקרוב.

11 בנובמבר 2015 בשעה 18:00, מאת רותם יפעת

"סטיב ג'ובס" – ביקורת

"סטיב ג'ובס". מייקל פסבנדר.

"סטיב ג'ובס". מייקל פסבנדר.

בדומה למוצרי אפל, גם סרטים על האיש שעומד מאחוריהם יוצאים כל כמה שנים, וגם הם לעיתים מאכזבים ולעיתים מרתקים. על מיסד אפל עולה כעת סרט חדש בשם הפשוט "סטיב ג'ובס", וזה ברור למה הוא זכה כבר לשני סרטים עלילתיים: הוא גאון, חריג, אקצנטרי, כריזמטי, לוזר ווינר בוזמנית – הוא עוף החול. החיים שלו הם סיפור הוליוודי קלאסי: הקים חברת טכנולוגיה חדשנית ומצליחה בגראז' שלו, סולק ממנה חזר והפך אותה לאחת החברות המצליחות בעולם. חומר קלאסי לסרט פיקסאר, ולאור המעורבות שלו בפיקסאר, אני לא אתפלא אם הסרט הבא עליו יעשה באולפנים אותם הקים.

אבל עד שתגיע שעתם של ג'ון לאסטיר ושות', על כיסא הבמאי הופקד הפעם דני בויל. בויל, שהקריירה שלו נעה בין סרטים מקוריים, מעט קיצוניים, עם דמויות שוליים ("טריינספוטינג", "28 יום אחרי"), לסרטים קיטשיים וקלישאתיים ("נער החידות מבומביי") מצליח לרוב להמנע מהפשטות שסרטים ביוגרפיים נוטים ליפול אליהם (ובמקרה הזה אפילו נעשה לאחרונה סרט כזה על אותה דמות). יתרה מזו, התסריט של ארון סורקין ("הרשת החברתית" – רחוק סרט אחד מטרילוגיה טכנולוגית) הוא אתגר לא פשוט. במקום להציג סיפור חיים, או חתיכה מהם, אנחנו מקבלים שלוש מערכות, כל אחת בזמן אמת העוקבת אחרי ג'ובס המתכונן להשקה של מוצר טכנולוגי חדש. במהלכן הוא נפגש עם משפחה, חברים, עמיתים ובעיקר האגו שלו. בויל מתמודד היטב עם האתגר, אבל גם לא מוסיף לו יותר מדי, ולעיתים מורגשת ההתרככות שלו מהשנים האחרונות, דבר המעלה את התהייה איך הוא יתמודד עם סרט ההמשך ל"טריינספוטינג" הצפוי לצאת בקרוב?

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

9 בנובמבר 2015 בשעה 8:00, מאת

החלו צילומי הקומדיה "מסע הטבעת" עם עמית פרקש ודובל'ה גליקמן לפי תסריט של שגיב פרידמן

"מי מפחד מהזאב הרע". דובל'ה גליקמן.

דובל'ה גליקמן, מתוך הסרט "מי מפחד מהזאב הרע".

החלו צילומי סרט הקומדיה "מסע הטבעת" של אריק לובצקי ומתי הררי ("תפוחים מן המדבר") לפי תסריט מאת הקומיקאי שגיב פרידמן ("הרצועה").

הסרט מספר על אודי (תומר שחורי), צעיר מוטרף ומוקצן שמסתגר בחדרו במשך שלוש שנים לאחר שאהובת נעוריו נטשה אותו לטובת אחיו הכדורסלן, ליאור (תמיר ביידר). ביום שסבתו נפטרת, נודע להם כי היא הורישה חמישה מיליון דולר וטבעת פלאית בעלת כוחות חישמול אשר חושלה בתנור במאפיית אבולעפיה ורק שם אפשר להשמידה. אם אודי יתחתן תוך חודש בעזרת הטבעת הוא וליאור ירשו את הכסף ואם לא, הכסף יגיע לידיו של אביהם השנוא נחמן (דבל'ה גליקמן) ועורך דינו המרושע רידלר (שמוליק לוי). אודי יוצא למסע למציאת כלה מלווה בליאור, ברפאלה- אהובת נעוריו הבוגדנית (עמית פרקש), וחבר קרוב- העבריין בכור (ישראל אטיאס). במהלך המסע אודי פוגש מגוון רחב של בחורות שונות ומשונות, כשכל העת דולקים בעקבותיהם נחמן ורידלר החושקים בטבעת. האם יצליח אודי להתחתן? ומה יעלה בגורל הטבעת?

צילומי הסרט ימשכו עד חודש דצמבר, בהפקה של מיכאל שרפשטיין ("הפנטסיה הגדולה של סימיקו הקטן" שביים לובצקי בגפו) מטופיה תקשורת, ומשה וליאון אדרי מיונייטד קינג.

6 בנובמבר 2015 בשעה 13:00, מאת

"המדרשה" – ביקורת

"המדרשה".

"המדרשה".

סדרת המתח-קומדיה הישראלית "המדרשה" נכנסת למשבצת שפינתה "הבורר": סדרה שהצעירים יוכל לדבר עליה למחרת בבית הספר או בבסיס הצבאי. אין בכך כל רע, אבל תיאום הציפיות הוא חשוב, משום שלצופים המבוגרים אין ממה להנות בסדרה – בטח ובטח שלא גורמים שימשכו אותם לצפות בה באדיקות. ב'הוט' מבינים את קהל היעד שלהם היטב, ולכן הליהוקים שלהם נראים רלבנטים יותר מאשר הליהוק של "המדרשה", שמציג לנו את אקי אבני המתקרב לגיל 50 וחנה לסלאו בת ה-62 בתור חניכים משונים של קורס בטחוניסטי כלשהו. הצופים הצעירים של הסדרה אמורים למצוא את עצמם מתחברים לדמויות שלהם?

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

5 בנובמבר 2015 בשעה 16:00, מאת

"אחותנו הקטנה" – ביקורת

"אחותנו הקטנה".

"אחותנו הקטנה".

יש מסטיקים שלעסתי במשך שעתיים שהיה להם יותר טעם מאשר לסרט היפני בן 128 הדקות האין-סופיות "אחותנו הקטנה". כמעט בזבוז אנרגיה לכתוב ביקורת על הסרט הסתמי הזה שהתחרה בפסטיבל קאן השנה. אני כמעט מרחם על השופטים שהיו שם השנה ונאלצו לצפות בו ובעוד אסונות מסרטי השנה. יחד אתו היו בתחרות "הלובסטר", סרט טוב אך רחוק ממעולה של גיורגוס לנתימוס ("שיני כלב"), וחמישה סרטים נוספים שראיתי, ששומר נפשו ירחק מכל אחד מהם: "סיקאריו" האמריקאי המשעמם, "אמא שלי" האיטלקי הגרוע, "המתנקשת" הטייוואני המרדים, "השקט שבפנים" שהיה צריך להיות רומן ולא סרט ו"ערכו של אדם" הצרפתי שמביא את החיים כדרמה משעממת לשיאה ונזכרתי בו בזמן הצפייה בסרט היפני הזה.

אמנם, לעומת "ערכו של אדם", ב"אחותנו הקטנה" הקטעים קצרים יותר והמצלמה לא נעה ונדה, אבל חוץ מזה גם במקרה הזה רואים קיום יומיומי, לרוב סתמי, חסר טעם, לא מעניין ונמשך. ב"ערכו של אדם" (אני לא מאמין שהצלחתי למצוא בו משהו טוב) לפחות התכוונו ליצור תמונת מצב של משהו, פה אפילו אין יומרה שכזאת.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 9:30, מאת

ג'יימס בונד במספרים

"ספקטר". דניאל קרייג.

"ספקטר". דניאל קרייג.

ג'יימס בונד הוא אחת הדמויות המפורסמות ביותר בקולנוע. יש המון סממנים מוכרים שמלווים את סדרת הסרטים הוותיקה ביותר בקולנוע: הדמות שלו בכּוונת בהתחלת הסרטים, M, מיס מאניפני, המוזיקה, המכוניות, המרדפים, הנשים, המרטיני, הגאדג'טים, הפתיחים, השירים והפרודיות. מדינות מתפרקות, חומות נופלות, הטכנולוגיה מתקדמת, אך תמיד יהיה לנו את בונד.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

30 באוקטובר 2015 בשעה 18:54, מאת

לקראת סרט "מלחמת הכוכבים 7" החדש: כל מה שצריך לדעת על הסדרה

"מלחמת הכוכבים: פרק 7 - הכוח מתעורר". האריסון פורד.

"מלחמת הכוכבים: פרק 7 – הכוח מתעורר". הריסון פורד עם צ'ובאקה.

ב-17.12.15 כולנו נוכל לראות את הסרט החדש בסדרת "מלחמת הכוכבים": "הכוח מתעורר". זהו הסרט השביעי בסדרה שהחלה בסוף שנות ה-70. "מלחמת הכוכבים" מ-1977 הוא אחד הסרטים הכי טובים שנעשו אי פעם ואחד הסרטים המצוטטים ביותר בתולדות הקולנוע. בכל שבוע בסדרת טלוויזיה כלשהי תשמעו או תראו אזכור כלשהו לצד האפל, דארת' ויידר, הכוח, ווקי, חרבות אור ועוד ועוד.

שנתיים אחרי "מלתעות", הסרט של ג'ורג' לוקאס שינה את המשמעות של סרט שובר קופות. הוא הגדיר מחדש סרטי פעולה, סרטי פעלולים, התחיל את השיגעון של מוצרים נלווים (merchansiding) והפך את הריסון פורד לכוכב. הסרט היה מועמד ל-10 פרסי אוסקר, כולל לסרט הטוב ביותר. מארק האמיל גילם את לוק סקייווקר, פורד את האן סולו, קארי פישר היא הנסיכה ליאה ואלק גינס כאובי וואן קנובי.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

27 באוקטובר 2015 בשעה 22:00, מאת

הסדרה הצרפתית בכיכובה של רונית אלקבץ "טריפליום" תשודר בישראל

"טריפליום". רונית אלקבץ.

"טריפליום". רונית אלקבץ.

מיני-סדרת המתח הצרפתית "טריפליום" בכיכובה של רונית אלקבץ הישראלית, נרכשה לשידור בישראל על ידי yes וסלקום. זוהי הופעתה הראשונה של אלקבץ על המסך הקטן מזה כחצי-תריסר שנים (אז הסתיימה "פרשת השבוע"), והיא מגלמת תפקיד מרכזי בסדרה.

הסדרה מתרחשת בפריז, לקראת סיומה של המאה ה-21, כשמצב החברה נמצא בירידה מתמדת עם 80 אחוזים מהאוכלוסיה בצרפת מובטלים. אלו שכן עובדים חיים בבידוד בתוך גבולות העיר, ומחוסרי העבודה חיים ב'זון' בשולי העיר המרוחקים. שתי הטריטוריות מופרדות על ידי חומת ענק, והחיים ב'זון' הם קשים ורעבים.
"טריפליום" נפתחת כאשר אנשי הזון פותחים במרד וחוטפים את בעלה של הנשיאה נדיה (אלקבץ), אישה קרה, מחושבת וחזקה שצריכה ליצור 10,000 מקומות עבודה חדשים עבור הבלתי מועסקים, כדי שבעלה ישוחרר. כעת, אנשי הזון יכולים לנצל את הגישה החדשה שלהם אל המקומות הרגישים בעיר, לרגל אחר השלטון ולנסות לשנות את מר גורלם.

"טריפליום" תעלה לשידור בארץ בתחילת 2016.


כרטיסים לסרטים

לרשימת זמני ההקרנה בקולנוע קרוב אליכם בחרו עיר:

סינמה סיטי, יס פלאנט, קולנוע לב, רב חן, גלובוס מקס, סינמטק תל אביב