מגזין סרטים

29 באפריל 2016 בשעה 8:00, מאת

אליסיה ויקנדר תגלם את לארה קרופט ב"טומב ריידר"

"שם קוד מ.ל.א.ך". אליסיה ויקנדר.

"שם קוד מ.ל.א.ך". אליסיה ויקנדר.

השחקנית השוודית זוכת האוסקר אליסיה ויקנדר ("הנערה הדנית") תגלם את כוכבת משחקי המחשב-קונסולות לארה קרופט בעיבוד מחודש ל"טומב ריידר". ויקנדר גברה במירוץ לתפקיד על דייזי רידלי ("מלחמת הכוכבים 7") הבריטית.

אשתקד היתה שנת הפריצה הגדולה של ויקנדר לתודעה, עם הזכיה באוסקר על "הנערה הדנית", ותפקידים מרכזיים ב"שם קוד מ.ל.א.ך" ו"אקס מכינה". השנה היא צפויה לשבור את הקופות עם "ג'ייסון בורן", ותנסה ככל הנראה להמשיך במעבר להיות כוכבת על עם "טומב ריידר". בכל זאת, ב-2001 התפקיד של לארה קרופט שיגר את אנג'לינה ג'ולי למעמד הנחשק הזה, והסרט ההוא נחשב להצלחה קופתית עם פתיחה בגובה כ-47.7 מיליון דולרים בצפון אמריקה (יותר מ"שר הטבעות: אחוות הטבעת", "שרק" ו"מהיר ועצבני" הראשונים). עם זאת, לא בטוח שהעולם עוצר את נשמתו בשביל לראות שוב את קרופט על המסך הגדול, כי בסך הכל, צמד הסרטים עליה היו גרועים למדי.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

27 באפריל 2016 בשעה 8:00, מאת

בעקבות הצלחת "ספר הג'ונגל", דיסני מסמנת טריטוריה בלוח הזמנים של 2017-2019

"ספר הג'ונגל".

"ספר הג'ונגל".

הצלחת הסרט החי "ספר הג'ונגל" נמשכה גם בסוף השבוע השני שלו בקופות בצפון אמריקה ובחלקים בעולם (כמו ישראל!), והוא כבר חצה את חצי מיליון ההכנסות בעולם. ההצלחה הזו, שהיא כבר רגע מעקיפת ההצלחה של "סינדרלה" מאשתקד, וקרובה ל-758 מיליון הדולרים של "מליפיסנט" (קראו את הסקירה של יונתן על הסרטים החיים של דיסני), הביאה את אולפני דיסני לסמן את הטריטוריה בפני אולפנים מתחרים, ולהכריז על התאריכים שהם מתכוונים להוציא בהם סרטים מהז'אנר – רובם כרגע ללא שם לסרט, אפילו.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

26 באפריל 2016 בשעה 6:30, מאת

"משחקי הכס" עונה 6 – ביקורת

"משחקי הכס".

"משחקי הכס".

"משחקי הכס" חזרה לעונה השישית שלה, ולראשונה נקבל רצף פרקים שבו איש מהציבור אינו יודע מה יקרה מראש – משום שאין יותר התבססות על ספרים. עיקר ההנאה מהפרק נובע משמירת הצופה על הקצה באשר לגורלו של ג'ון שלג, אך גם מנין הגופות שעלה תרם. מתח ורצח בפרק פתיחת עונה אינם דבר שגרתי ב"משחקי הכס", ולכן בסך הכל הפתיחה של עונה 6 היא מוצלחת מאד.

הפרק הפותח את העונה השישית היה דחוס. אפשר היה להרגיש את זה בריבוי הסצינות הקצרות מאד שהציגו לנו את מרבית הדמויות המרכזיות בעלילה. על אחת מהסצינות, הדוחק השפיע עד כדי גיחוך, כאשר טריסטיין מרטל החליט להפנות את גבו לאויבת אחת מבין שתים שביקשו להורגו (למה בכלל להתקדם ממקומך ולעמוד בינהן?) ולחטוף חנית בגב הראש (תצוגת דם מרהיבה ומבהילה, עם זאת). אך עם כל הדוחק הזה, עדין לא היה מספיק זמן להראות לנו את בראן, שנעדר מהסדרה כל העונה הקודמת, ואפשר לראות מתמונות הפרסום לסדרה שהוא כבר ממש התבגר. הקרב על הצלת סאנסה היה טוב, ובהחלט שדרג את תוכן הפרק, שהתקלקל על ידי דיבורים עקרים ובלתי מעניינים מצד (לא פחות מאשר) ואריז וטיריון (מי היה מאמין שזה יקרה?) ודאינריז.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

23 באפריל 2016 בשעה 8:00, מאת

נבחרה מנכ"ל סינמטק תל אביב: דינה פלד, מנהלת היכל התרבות במודיעין

כשנה וחצי מאז החלו החיפושים להחלפת אלון גרבוז בתפקיד מנכ"ל סינמטק תל אביב ואחרי אי סדרים משונים, אושר מינויה של דינה פלד לתפקיד בידי הדירקטוריון. פלד תיכנס לתפקיד החדש בחודשים הקרובים, עד אז ימשיך המנכ"ל הזמני ג'ורג' מנצור שבתפקיד מאז פרישתו של גרבוז. תקופת כהונתה הראשונית תהא שנה בלבד, לאחריה יחליט הדירקטוריון אם להאריכה. כעת תוקם ועדה בהשתתפותה של פלד שתאתר מנהל אמנותי שיכהן לצידה.

פלד, ילידת 1963, היא בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני במדעי המדינה. היא ניהלה בין היתר את מרכז התרבות בגני תקוה ואת היכל התרבות באור יהודה, לפני שהתמנתה ב-2007 לתפקיד מנהל היכל התרבות מודיעין-מכבים-רעות.

למכרז הראשון שפורסם לתפקיד מנכ"ל סינמטק תל אביב ניגשו מעל 200 מועמדים אך ועדת האיתור המליצה מבינהם דווקא על מינויה של מנהלת מרכז ענב, איסי וינטר-אבקסיס – שאינה עומדת בדרישת המכרז לניסיון של חמש שנים בתחום הקולנוע, ההפקה או היצירה. הפרסום התקשורתי להמלצה המשונה והאיומים מצד מועמדים אחרים לפנות לאפיק המשפטי, השהתה את המינוי והוא לבסוף נגנז. בהמשך, הוחלט לפצל את סמכויותיו של גרבוז ולהפריד בין תפקיד המנכ"ל לבין תפקיד חדש של מנהל אמנותי, במכרז חדש. המועמדת הסופית השניה שהתמודדה מול פלד על התפקיד היא גליה בדור, מנכ"ל עמותת דוקאביב (המקיימת את פסטיבל דוקאביב).

22 באפריל 2016 בשעה 6:32, מאת

הסרט הישראלי "ג'נקשן 48" זכה בפרס הסרט הבינלאומי הטוב בפסטיבל טרייבקה 2016

"ג'נקשן 48". תאמר נאפר, סמאר קופטי.

"ג'נקשן 48". תאמר נאפר, סמאר קופטי.

הסרט הישראלי "ג'נקשן 48" של אודי אלוני קטף את פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר של פסטיבל טרייבקה 2016 (ה-15 במספר) בניו יורק, ארה"ב. שווי הפרס נאמד ב-20 אלף דולרים.

"ג'נקשן 48" מספר על סיפור אהבה בין שני מוסיקאים פלשתינים שנעזרים במוסיקה כדי להתמודד עם החיים בחברה הישראלית המדכאת ובקהילה הערבית גדושת הפשע. הסרט מבוסס בחופשיות על אירועים מחייו של כוכב הסרט, המוסיקאי תאמר נאפר.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

20 באפריל 2016 בשעה 9:00, מאת

כמה כסף הכניס הסרט הישראלי "חתונה מנייר" בבכורה בארה"ב?

"חתונה מנייר". מורן רוזנבלאט.

"חתונה מנייר". מורן רוזנבלאט.

הסרט הישראלי "חתונה מנייר" של ניצן גלעדי פתח בסוף השבוע האחרון ב-3 בתי קולנוע בצפון אמריקה, והכניס 2,771 דולרים. את הסרט מפיצה חברת 'סטרנד', שהפיצה גם את "ערבים רוקדים" (10,308 דולרים בסופ"ש הבכורה מבית קולנוע אחד) ו"בננות" (2,570 דולרים בבכורה מבית קולנוע אחד).

"חתונה מנייר" מספר על צעירה עם לקות שכלית קלה (מורן רוזנבלאט) שחולמת להתחתן עם בנו של בעל המפעל לנייר טואלט בו היא עובדת (רועי אסף).

19 באפריל 2016 בשעה 16:30, מאת

פסטיבל קאן 2016: יוקרנו "מיומנו של צלם חתונות" של נדב לפיד, "שבוע ויום" ו"הבת של הכלה" הישראלים

"שבוע ויום". שי אביבי, תומר קפון.

"שבוע ויום". שי אביבי, תומר קפון.

הסרטים הישראלים "שבוע ויום" של אסף פולונסקי, "מיומנו של צלם חתונות" של נדב לפיד ו"הבת של הכלה" של תמר רודוי יוקרנו בפסטיבל קאן 2016 (ה-69 במספר) בצרפת. "שבוע ויום" יתחרה במסגרת 'שבוע המבקרים', אשר לפיד ישפוט בה. האחרון יקרין באופן מיוחד את "מיומנו של צלם חתונות", שנתיים אחרי שהקרין בפסטיבל את "הגננת". "הבת של הכלה" יוקרן במסגרת 'שבועיים של במאים'

"שבוע ויום" מספר על גבר (שי אביבי) שמתבקש על ידי אשתו (יבגניה דודינה) לחזור איתה לשגרת חייהם, כשהשבעה על בנם מסתיימת. במקום זאת הוא מתמסטל עם השכן הצעיר שלהם (תומר קפון) ויוצא איתו למסע, בו יגלה את הדברים שעדיין שווה לו לחיות עבורם, יום אחרי השבעה. "מיומנו של צלם חתונות" בן 40 הדקות, מבוסס על ימיו של לפיד כצלם חתונות בעצמו, ומתאר את הרהוריו, הגיגיו וחלומותיו הרומנטיים והאפלים של צלם חתונות כבן 40 (אוהד קנולר). "הבת של הכלה" בן 16 הדקות, עוקב אחר צעירה (תמנה פרץ, שכתבה את התסריט והפיקה) החיה בשגרה אפלולית ומנותקת, שמשתבשת ביום חתונתה של אמה. דיילת יופי שהיא פוגשת עוזרת לה להתכונן לאירוע, וגם מעניקה לה מקום לחזור בו אל עצמה.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 8:26, מאת

השחקנית והיוצרת רונית אלקבץ הלכה לעולמה

"".

רונית אלקבץ, מתוך "כלת הים".

השחקנית והיוצרת רונית אלקבץ הלכה לעולמה בגיל 51, לאחר מאבק במחלת הסרטן. היא הותירה אחריה בעל, האדריכל אבנר ישר, ושני ילדים בני כשלוש.

רונית אלקבץ נולדה ב-1964 בשכונה ד' בבאר שבע, הבכורה מבין ארבעה אחים. על אף שלא למדה משחק, כיכבה בסרט "המיועד" (1990) של דני וקסמן ולצד שולי רנד, בגיל 26. ב-1994 כיכבה בסרט "שחור" שזיכה אותה בפרס אופיר (אז היה הפרס בשם אחר). היא המשיכה והופיעה בסרטים ובסדרות נוספים, עד התפקיד בסרט "חתונה מאוחרת" שזיכה אותה בפרס אופיר השני שלה, וגם פתח את הצוהר לקריירה בין לאומית. הקשר עם צרפת התחזק בסרט "עלילה" (2003) של עמוס גיתאי ו"אור" (2004) של קרן ידעיה, כמו גם הקו-פרודוקציה הישראלית-צרפתית שביימה עם אחיה שלומי אלקבץ, "ולקחת לך אישה" (2004), סרט ראשון במה שיהפוך לטרילוגיה.

ב-2007 כיכבה בסרט "ביקור התזמורת" שהפך לסרט המצליח ביותר בחו"ל בקריירה שלה. לפני שנתיים חתמה את הטרילוגיה שביימה עם אחיה בסרט המצליח והמוערך "גט – המשפט של ויויאן אמסלם", שזיכה אותה בפרס אופיר השלישי שלה. אשתקד כיכבה בסדרה הצרפתית "טריפליום" שהגיעה גם לארץ, ובמהלך קמפיין השיווק של הסדרה נשאלה על ידי חדשות 2 גם על הקשר שלה עם ידידה מהקולנוע שהואשם בעבירות מיניות, משה איבגי, אך נטשה את האולפן בסערה מבלי לענות וחוללה הדים.

היא היתה נשיאת ארגון 'אחותי', תנועה חברתית פמניסטית-מזרחית.

15 באפריל 2016 בשעה 16:00, מאת

דיסני חי: סרטים על פי סרטים מצוירים של דיסני

"ספר הג'ונגל".

"ספר הג'ונגל".

הסרט "ספר הג'ונגל" החדש קיבל השראה, כמובן, מספרו של רודיארד קיפלינג, והוא בעיקר חידוש לסרט המצויר של דיסני מ-1967, הסרט האחרון שוולט דיסני בעצמו פיקח על הפקתו לפני מותו. הרעיון של חידוש סרט מצויר שלהם אינו דבר חדש אצל דיסני, אך בשנים האחרונות הוא צובר תאוצה עם ההצלחה הגוברת של הסרטים, ותכנונים לסרטים נוספים על פי הקטלוג העשיר, המצליח והאהוב שלהם.

"על כלבים וגנבים" היה הסרט המצויר הראשון של דיסני שהפך לסרט לא-מצויר, עם שחקנים בשר ודם. הגרסה הלא-מצוירת הצליחה מאוד והכניסה בסוף שבוע הבכורה שלה בצפון אמריקה 33.5 מיליון דולרים בקופות, שהצטברו ל-134.9 מיליון דולרים ב-15 שבועות. בהמשך חברת דיסני העלתה גרסאות במתיות לברודווי של הסרטים המצוירים "בת הים הקטנה", "היפה והחיה", "אלאדין" ו"מלך האריות", אחד ממחזות הזמר המצליחים ביותר בברודווי אי פעם.
בשנים האחרונות הבינו שיש פוטנציאל נוסף לסרטים המצוירים האהובים מעבר להוצאות מחודשות לקולנוע, מכירת גרסאות די-וי-די מיוחדות, סרטי המשך שהופקו ישירות לווידיאו, סדרות טלוויזיה מצוירות. אפשר גם לחדש את הסרטים הידועים לסרטים עתירי תקציב, עם אפקטים וכוכבים.

"על כלבים וגנבים"
סרט מצויר: 1961, סרט עם שחקנים בשר ודם: 1996
הכנסות הלא-מצויר בעולם: 320 מיליון דולר
גלן קלוז כקרואלה דה-ויל, ג'ף דניאלס וג'ואלי ריצ'רדסון כזוג המתאהב, ועם יו לורי.
סרט ההמשך, שיצא ב-2000, היה מועמד לאוסקר על תלבושות. מתוכנן סרט על קרואלה, כנראה בכיכובה של אמה סטון.

"אליס בארץ הפלאות". מיה ווסיקובסקה.

"אליס בארץ הפלאות". מיה וסיקובסקה

"אליס בארץ הפלאות"
סרט מצויר: 1951, סרט עם שחקנים בשר ודם: 2010
הכנסות בעולם: מיליארד ו-25 מיליון דולר
מיה וסיקובסקה כאליס, ג'וני דפ ככובען המטורף, הלנה בונהם קרטר ואן האת'ווי כמלכות ושלל שחקנים נוספים.
הסרט זכה באוסקר על עיצוב אמנותי ועל תלבושות והיה מועמד על האפקטים החזותיים.
את סרט ההמשך, בהפקתו של טים ברטון שביים את הסרט הראשון, תוכלו לראות השנה בבתי הקולנוע.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

14 באפריל 2016 בשעה 15:00, מאת

פסטיבל קאן 2016: ערן קולירין חוזר עם סרט חדש "מעבר להרים ולגבעות"; יוסף סידר לא

"מעבר להרים ולגבעות". אלון פדות.

"מעבר להרים ולגבעות". אלון פדות.

הסרטים הישראלים "מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין ו"עניינים אישיים" של מאהא חאג' התקבלו לפסטיבל קאן 2016 (ה-69 במספר) בצרפת. שני הסרטים יתחרו בתחרות 'מבט מסוים' (Un Certain Regard), השניה ביוקרה לתחרות הרשמית.

"מעבר להרים ולגבעות" מספר על סגן אלוף (אלון פדות, "ברקיע החמישי"), שמשתחרר מהצבא אחרי 27 שנים בשירות קבע. הוא חוזר לביתו ולבני משפחתו מהם היה רחוק שנים ארוכות ומתחיל לעשות את צעדיו הראשונים בחברה האזרחית. הוא מצטרף לחברה המשווקת ערכות דיאטה, אך ההחלטה אט אט מסבכת אותו ואת בני משפחתו. "עניינים אישיים" מספר על אב ואם מזדקנים בנצרת שאינם מדברים ביניהם, והאב מחליט לפנות ולשוחח עם בניו המתגוררים ברמאללה ומעבר לים.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 10:00, מאת רותם יפעת

"ספר הג'ונגל" – ביקורת

"ספר הג'ונגל".

"ספר הג'ונגל".

על פניו, לסרט "ספר הג'ונגל" בבימויו של ג'ון פאברו יש את כל מה שצריך כדי להצליח: מותח, לא מעייף לרגע, לא קלישאתי או מטיפני, המדבבים עושים עבודה מצויינת שמונחת על אנימציה ממוחשבת שגורמת לחיות להראות אמיתיות. ברם לא ברור מי קהל היעד שלו, שכן בניגוד לסרט האנימציה מ-1967, הסרט שומר על רוח המקור, והולך לכיוון מעט אפל. זה לא "באטמן נגד סופרמן" אך גם לא משהו שילדים קטנים מדי יילכו. מצד שני, לילדים גדולים יותר יש את כל חיקויי "משחקי הרעב".

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 2:00, מאת

הסרט הישראלי "אנה" לתחרות הסינפודסיון של פסטיבל קאן 2016

"אנה". יבגניה דודינה.

"אנה". יבגניה דודינה.

סרט הסטודנטים הישראלי "אנה" של אור סיני מבית ספר לקולנוע ולטלויזיה סם שפיגל, התקבל לתחרות הסינפודסיון של פסטיבל קאן 2016 (ה-69 במספר) בצרפת.

בסרט, יבגניה דודינה מגלמת את אנה, הנשארת לראשונה לבדה, בלי בנה. היא יוצאת למסע קטן בעיירה בה היא חיה, בחיפוש אחר גבר שיעניק לה מגע – גם אם רק לרגע אחד קצר. עוד מופיעים גם מיקי לאון, אלון דהן ודניאל ברוסובני.

פסטיבל קאן יתקיים השנה בין ה-11 ועד ה-22 במאי. "אנה" הוקרן כבר בתחרות הסרטים הקצרים של פסטיבל חיפה האחרון.


כרטיסים לסרטים

לרשימת זמני ההקרנה בקולנוע קרוב אליכם בחרו עיר:

סינמה סיטי, יס פלאנט, קולנוע לב, רב חן, גלובוס מקס, סינמטק תל אביב