מגזין סרטים

17 באוגוסט 2014 בשעה 10:00, מאת

ריאיון עם אלעד סממה ושני קליין מ"אפס ביחסי אנוש": "כיף לי לקבל כאלה תגובות, למרות שעיצבנתי אותם"

שני קליין ואלעד סממה. "אפס ביחסי אנוש". צילומים: רפי דלויה וירון שרף.

שני קליין ואלעד סממה. צילומים: רפי דלויה וירון שרף.

גם אחרי שסיים את סוף השבוע השמיני שלו באקרנים, הסרט "אפס ביחסי אנוש" של טליה לביא ממשיך להיות מוקרן 4-5 פעמים ביום בבתי קולנוע מרכזיים ברחבי הארץ. זהו המתמודד הבולט ביותר על תואר הסרט הישראלי המצליח ביותר של 2014, המאוים רק בידי סרט הנוער "גאליס: המסע לאסטרה".

"אפס ביחסי אנוש" הוא סרט הביכורים של לביא, המספר על חיילות בשלישות של בסיס צבאי גדול בדרום הארץ. הביקורת השנתית מתקרבת, אך בנות המשרד הצעירות והוותיקות תחת פיקודה של הקצינה רמה – עסוקות כל אחת בדרמה הפרטית שלה. לפני ימים אחדים התבשרנו כי הסרט מועמד ל-12 פרסי אופיר, וזו הזדמנות נפלאה לשוחח עם שניים מכוכבי הסרט: שני קליין המגלמת את הקצינה רמה, ואלעד סממה המגלם את מאיר, החייל שזהר (דאנה איבגי) מתעניינת בו במהלך הסרט. קליין תתמודד על פרס שחקנית המשנה מול נלי תגר בתפקידה מכאן, ומול דאנה איבגי, שמועמדת לפרס על "את לי לילה".

הרגשתם שאתם מופיעים בסרט שיהיה להיט היסטרי?
אלעד סממה: "אני בהחלט יכול לומר שבמהלך הצילומים ובעקבות הקשר המיוחד שנרקם עם טליה ודאנה זה מסוג הדברים שאתה מרגיש שאתה שותף לעשיה מאד מאד מיוחדת."
שני קליין: "כשקראתי את התסריט, ובמהלך הצילומים הבנתי שיש פה משהו ממש טוב, אבל את זה לא תיארתי. היה לי ברור שזה סרט שידבר לרוב האנשים בגלל הישראליות שבו אבל תיארתי לי שלא תהיה לו חשיפה בגלל שיש נטייה לאנשים לא ללכת לקולנוע ישראלי."

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

16 באוגוסט 2014 בשעה 12:00, מאת

"המעניק" – ביקורת

"המעניק". ברנטון ת'ווייטס, אודיה רש.

"המעניק". ברנטון ת'ווייטס, אודיה רש.

חשבתי לוותר על כתיבת ביקורת על "המעניק" כי הוא לא עשה לי חשק לכתוב עליו. "אבל אני צריך להזהיר אנשים מפניו, הם עוד עלולים לרצות לראות אותו." אז אל תלכו ל"המעניק" מכיוון שאין שום סיבה לראות אותו, רק סיבות להתרחק. מדובר ב-93 דקות בלבד – עם הקדמה ארוכה של כשעה וסוף של המשך יבוא (שכנראה לא יבוא) – שמרגישות כמו פיילוט לסדרה שאני לא רוצה לראות.

"המעניק" מבוסס על ספר מ-93', שחזרו אליו בעקבות הפריחה בשנים האחרונות של סרטים כמו "משחקי הרעב" ו"מפוצלים", על עולמות עתידיים, חלקם אוטופיים, שמתארים את החברה המסודרת והלא-באמת-מתפקדת, על פי ספרים תחת התווית של YA) Young Adult- 'מבוגרים צעירים' כביכול). אז עכשיו הגיעו ל"המעניק", הראשון מארבעה ספרים עד עתה שמתרחשים בעולם הזה, שסרטים (על פי ספרים) רבים שראינו בשנים האחרונות, ללא ספק, הושפעו ממנו.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

15 באוגוסט 2014 בשעה 9:30, מאת

"ברביקיו" – ביקורת

"ברביקיו". סופי דוץ, ליזין מייס, ואלרי קרוז.

"ברביקיו". סופי דוץ, ליזין מייס, ואלרי קרוז.

סרט הדרמה הקומי הבינוני "ברביקיו" הוא סרט צרפתי מאוד עם כל המרכיבים שאתם מצפים. הוא גם משעשע, השחקנים נהדרים, העלילה מתקדמת בקצב מספק וההומור -כמו ברוב הסרטים הצרפתיים- די ילדותי ולרוב צפוי מאוד. הסיפור פשוט ומוכר אך עשוי כמו שצריך. כתוצאה מכך, הסרט סובל מחוסר תחכום מעורר השתאות, כמו לא ניסו אפילו לעשות משהו מקורי או קולנועי יוצא דופן.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

14 באוגוסט 2014 בשעה 11:30, מאת רותם יפעת

"הבלתי נשכחים 3" – ביקורת

"בלתי נשכחים 3".

"בלתי נשכחים 3".

מסדרת סרטים שבנויה על רעיון שנראה כאילו הגה פטריק כוכב ים, לא צריך לצפות להרבה: הומור זול, אקשן חסר מעצורים ורחמים ופריטה על מיתרי הנוסטלגיה. אבל הבעיה העיקרית ב"בלתי נשכחים 3" היא ששניים מהשלושה לא כל כך מתקיימים. מעל הכול בולטת רמת האלימות שהופחתה באופן משמעותי לעומת שני הסרטים הקודמים בסדרים. הדבר ניכר בסיווג של הסרט קיבל: בעוד האחרים זכו ל-R  המדמם, הסרט הנוכחי כבר הותאם לבני 13 – דירוג הזהה לזה של "צבי הנינג'ה". בנוסף על כך, בהתאם לסרטי הקיץ ובניגוד לסרטי האקשן של פעם, הוא נמשך שעתיים (הקודמים בסרט היו קצת יותר משעה וחצי – כי מי צריך עלילה?). אני לא אתפלא אם חלק 4 יהיה כבר בתלת מימד.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

13 באוגוסט 2014 בשעה 18:00, מאת אופיר איל

"איש מבוקש מאוד" – ביקורת

"איש מבוקש מאד". פיליפ סימור הופמן, ווילם דפו.

"איש מבוקש מאד". פיליפ סימור הופמן, ווילם דפו.

"איש מבוקש מאוד" מגולל את סיפורו של מהגר צ'צ'ני מוסלמי המגיע להמבורג באופן לא חוקי ונקלע למרכזה של פרשה בינלאומית שעיסוקה מלחמה בטרור. המותחן המשובח פורש באופן מדוד וחכם את האופן בו רשת רציונלית וקרה נפרשת סביב המהגר ואת המידה בה נוכחותו מציתה פחדים ואינטריגות פוליטיות ואמוציונליות. "איש מבוקש מאוד", חף כמעט מאקשן פיסי, הוא סרט של מרוץ חכם למרחקים ארוכים, מלא מתח ועניין. הרלוונטיות העצובה שלו למצב האקטואלי כיום רק הופכת אותו לחשוב ומיוחד עוד יותר.

סביב "איש מבוקש מאוד" ישנן הרבה ציפיות, לא רק מאחר וזהו ספר נוסף המבוסס על ספר של הסופר ג'ון לה קארה, סופר מוערך ומצליח שרבים מספריו עובדו לקולנוע בהצלחה ("החפרפרת", "הגנן המסור" ו"החייט מפנמה", הם רק חלק מהדוגמאות), אלא בעיקר כי זהו אחד הסרטים האחרונים של השחקן הנהדר שנפטר השנה- פיליפ סימור הופמן.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

12 באוגוסט 2014 בשעה 12:00, מאת

הוכרזו המועמדים לפרסי אופיר: "מיתה טובה" עם 14 מועמדויות, "גט" ו"אפס ביחסי אנוש" עם 12

"מיתה טובה". אילן דר, עליזה רוזן, לבנה פינקלשטיין, זאב רווח.

"מיתה טובה". עליזה רוזן, לבנה פינקלשטיין, זאב רווח, אילן דר.

הוכרזו המועמדים לפרסי אופיר 2014 (ה-25 במספר) של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלויזיה, ומובילים במספרים: "מיתה טובה" של שרון מימון וטל גרניט עם 14 מועמדויות, "גט – המשפט של ויויאן אמסלם" של האחים רונית ושלומי אלקבץ ו"אפס ביחסי אנוש" של טליה לביא עם 12 מועמדויות כל אחד ואחריהם "יונה" ו"את לי לילה" עם 9. יהודה ברקן יקבל בטקס שיתקיים ב-21 בספטמבר במשכן לאמנויות הבמה באשדוד, פרס מפעל חיים. איש הצלילים אלי ירקוני יקבל פרס הישגים מקצועיים.
המועמד המוביל לזכייה מסתמן כ"גט". סרטם הקודם של האלקבצים, "שבעה", היה מועמד ל-13 פרסים וזכה ב-2 (שחקנית משנה- אוולין הגואל וצילום). רונית אלקבץ זכתה בפרס אופיר שלוש פעמים כשחקנית ומועמדת השנה עם אחיה שלומי על בימוי ותסריט. שני קליין ונלי תגר, המועמדות כשחקניות משנה על תפקידן ב"אפס ביחסי אנוש", תתמודדנה מול חברתן לסרט, דאנה איבגי, שמועמדת על תפקידה ב"את לי לילה" ומועמדת גם כשחקנית ראשית על "אפס ביחסי אנוש".
במאי חמשת הסרטים המועמדים לסרט הטוב ביותר מועמדים גם לבימוי, כשרק התסריט של "יונה" לא מועמד. "האם זה אתה?", הסרט הזוכה במסלול הפרינג', הוא המועמד השישי בקטגוריה, והוא לא מועמד בשום קטגוריה נוספת. אף סרט במסלול הפרינג' לא מועמד לפרס כלשהו. סרטים שמפתיע שהתעלמו מהם לחלוטין, ואפילו לא זכו למועמדות אחת למשחק או לתלבושות או כל דבר שהוא: "הרחק מהיעדרו", "אנשים כתומים" ו"טוביאנסקי". הקומדיה "אפס ביחסי אנוש" זכתה במספר רב של מועמדויות, כצפוי, אך לעומתה הקומדיות "שושנה חלוץ מרכזי" ו"זינוק בעלייה" (עם שלמה בראבא ואיתי טיראן) לא מועמדות בשום קטגוריה.

רשימת המועמדים המלאה לפרסי אופיר 2014:

הסרט הטוב ביותר
1. "גט – המשפט של ויויאן אמסלם"
2. "יונה"
3. "את לי לילה"
4. "מיתה טובה"
5. "אפס ביחסי אנוש"
6. "האם זה אתה?" [הזוכה במסלול סרטי הפרינג']

בימוי
1. רונית ושלומי אלקבץ, "גט"
2. ניר ברגמן, "יונה"
3. אסף קורמן, "את לי לילה"
4. שרון מימון וטל גרניט, "מיתה טובה"
5. טליה לביא, "אפס ביחסי אנוש"

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 6:00, מאת

השחקן רובין וויליאמס מת

"".

רובין וויליאמס מתוך "האיש הכי כועס בברוקלין".

השחקן זוכה האוסקר רובין וויליאמס נמצא הלילה (בין שני לשלישי) מת בביתו בקליפורניה, ככל הנראה כתוצאה מהתאבדות בחנק, והוא בן 63. השחקן הקומי ודרמתי זכה כאמור בפרס האוסקר לשחקן המשנה ב"סיפורו של וויל האנטינג", ובין היתר קטף פרס גלובוס הזהב למפעל חיים.

וויליאמס נולד בשנת 1951 בשיקאגו, וגדל בדטרויט. הוא התפרסם בתפקיד הראשי בסדרה "מורק ומינדי", ובהמשך עבר לקולנוע וכיכב בסרטים כגון "העולם לפי גארפ", "בוקר טוב ויאטנם", "פישר קינג", "כלוב הציפורים" ו"גברת דאוטפייר". הוא גם תרם את קולו בסרטים "אלאדין" ו"אינטליגנציה מלאכותית". רק לאחרונה הצטלם לסרט "לילה מוטרף במוזיאון 3" שעתיד לעלות בקרוב, והופיע על המסך הגדול ב"האיש הכי כועס בברוקלין" שמבוסס על סרטו של אסי דיין.

וויליאמס נאבק שנים ארוכות בהתמכרות לסמים ולאלכוהול, ולא מזמן התאשפז במכון גמילה. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

11 באוגוסט 2014 בשעה 11:00, מאת

סרט הנוער הישראלי "גאליס: המסע לאסטרה" פתח עם כ-50 אלף כרטיסים

"גאליס: המסע לאסטרה".

"גאליס: המסע לאסטרה".

סרט הנוער הישראלי "גאליס: המסע לאסטרה" על פי סדרת הטלויזיה המצליחה, פתח בבתי הקולנוע בארץ עם כ-50 אלף כרטיסים בסוף השבוע הראשון שלו באקרנים. זוהי הפתיחה החזקה ביותר לסרט ישראלי מאז מכרה הקומדיה "זוהי סדום" (2010) למעלה מ-100 אלף כרטיסים בסוף שבוע הבכורה שלה.

עלילת הסרט מביאה מביאה את יונתן (תובל שפיר) אל אסטרה – עולם פוסט אפוקליפטי הנשלט בידי שליט אכזר. בעולם הקשוח וחסר הרחמים, 'המיועד' נאלץ להוכיח מי הוא ומה יכולותיו בכדי לשרוד. יונתן יוצא בראש קבוצת מורדים להציל את אסטרה מידיו של הרודן. המפגש המטלטל עם חבריו הישנים – בעיקר עם דני אהובתו המיתולוגית (אליאנה תידהר) – והתלאות שהוא עובר, מלמדים אותו שיעור על הנהגה, חברות ובעיקר על אהבה.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

9 באוגוסט 2014 בשעה 10:00, מאת

הבמאי והמפיק מנחם גולן הלך לעולמו

"".

מנחם גולן. צילום: אווה גז (באדיבות מאגר העדויות של הקולנוע הישראלי)

הבמאי והמפיק מנחם גולן, מאבות הקולנוע הישראלי וחתן פרס ישראל לקולנוע, הלך לעולמו אתמול (ו') ברחובות יפו, והוא בן 85. גולן איבד את הכרתו, וצוות מד"א שהוזעק וניסה לבצע בו החייאה, קבע את מותו לאחר שאלו נכשלו.

מנחם גולן נולד בטבריה בשם מנחם גלובוס, לנוח ודבורה גלובוס, שעלו מפולין בשנות ה-1920. הוא שינה את שם משפחתו לגולן עם הצטרפותו לקורס טיס של חיל האויר, שהיה בחיתוליו. הוא השתתף במלחמת העצמאות, ונטל חלק בקרבות בעמק הירדן ובשחרור העיר טבריה. לאחר המלחמה, יצא לשלוש שנות לימודי תיאטרון באנגליה, וסיים בהצטיינות באקדמיה למוסיקה ודרמה של לונדון. כמו כן למד בבית הספר 'אולד-ויק' (Old-Vic).

עם סיום לימודיו באנגליה, שב ארצה לתיאטרון 'הבימה' – תחילה כעוזר במאי ואז כבמאי בעצמו, בין היתר של הצגות מאת אפרים קישון ויגאל מוסינזון. בשנות ה-1950 הקים את תיאטרון 'השדרה' במסגרתו העלה את המחזה "עליזה מזרחי" (אותו ביים מחדש לקולנוע ב-1967). הוא הספיק גם להקים תיאטרון ילדים בשם 'תילון', ובתחילת שנות ה-1960 נסע ללמוד קולנוע באוניברסיטת ניו יורק.

במהלך לימודיו בניו יורק, עבד אצל במאי ומפיק הקאלט רוג'ר קורמן, ושימש גם כעוזר במאי בסרט "The Young Racers". עוד השתתף בהפקה ההיא פרנסיס פורד קופולה הצעיר, ולימים העיד גולן כי שניהם התמודדו על תמיכה בסרט הביכורים שלהם מידי קורמן. קופולה זכה בכספו של קורמן ויצא לביים את "דמנציה 13", ואילו גולן שב ארצה ב-1962 ושנה מאוחר יותר יצא עם סרטו הראשון "אלדוראדו" שזיכה אותו בפרס 'כינור דוד' (הראשון מני שמונה).

יושבים משמאל לימין: חלי גולדנברג, שייקה אופיר ומנחם גולן, על הסט של "מבצע יונתן". צילום: יוני המנחם.

יושבים משמאל לימין: חלי גולדנברג, שייקה אופיר ומנחם גולן, על הסט של "מבצע יונתן". צילום: יוני המנחם.

ב-1964 הקים גולן את חברת ההפקה 'סרטי נוח' יחד עם בן דודו, יורם גלובוס, והשניים הפיקו במהלך שנות ה-1960 וה-1970 עשרות סרטים בישראל, בינהם "סלאח שבתי" (הישראלי הראשון שהיה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר) ו"אבו אל בנאת". גולן גם ביים את חלק מהסרטים, בינהם "לופו", "קזבלן" (מועמד לשני פרסי גלובוס הזהב) ו"מבצע יונתן" (מועמד לפרס האוסקר ולפרס גלובוס הזהב).

לאחר קבלתו החמה של "מבצע יונתן" (1977) בהוליווד (בצירוף הצלחת קודמיו), החל גולן לעסוק בקולנוע גם בארה"ב. שנתיים לאחר מכן, ב-1979, עקר להוליווד עם יורם גלובוס, שותפו ל'סרטי נוח', והשניים רכשו את קבוצת חברות ההפקה וההפצה האמריקאית 'קאנון גרופ'. בארץ עוד הספיק גולן להפיק סרטים מצליחים כגון "אסקימו לימון" (על שלל המשכיו שיבואו בשנים הקרובות) ו"אמי הגנרלית". בהוליווד, תחת הכסות של 'קאנון', הפיקו הצמד בעשור שיבוא בעיקר מחזות זמר, אגדות ילדים וסרטי פעולה מצליחים, בינהם "נינג'ה אמריקאי", "מחץ הדלתא" (שצילם גם בישראל וכיכב בו צ'אק נוריס), "מכרות המלך שלמה", "עוץ לי גוץ לי" ו"שלגיה". לצד מסה כבדה של 'בי-מוביז', הם גם הפיקו סרטי דרמה כגון "מלחמתה של חנה" על חנה סנש, ו"המלך ליר" של ז'אן לוק גודאר עם פיטר סלרס ווודי אלן. השיא של קאנון הגיע בשנים 1986-1987, עת הפיקה 35-43 סרטים בשנה אחת בלבד. כמו כן, במהלך שנות ה-1980 הקימו הצמד בישראל את אולפני ההפקה 'ג.ג.' ורשת הפצה לבתי הקולנוע.

"הגו-גו בויז". מנחם גולן (מימין) עם יורם גלובוס.

"הגו-גו בויז". מנחם גולן (מימין) עם יורם גלובוס.

שלל הסרטים שהפיקה קבוצת 'קאנון' העמידה בפני גולן וגלובוס גם לא-מעט כישלונות, ובשנת 1988 הם עמדו בפני פשיטת רגל. 'קאנון' נמכרה הלאה והצמד התפצל: גלובוס חזר להתמקד ב'גלובוס גרופ' בישראל ואילו גולן ניסה להמשיך ולהפיק סרטים בהוליווד, הפעם תחת חברה משלו בשם 'סרטי המאה ה-21'. בין הסרטים שהופקו אז ניתן למנות את "קפטן אמריקה" (לגולן היו קשרים עם חברת מארוול, בעלת הזכויות על דמות הקומיקס קפטן אמריקה, עוד מהימים של 'קאנון' עת היתה אמורה 'קאנון' להפיק סרט על ספיידרמן). גם 'סרטי המאה ה-21' נסגרה, וגולן הקים עוד שתי חברות יחד עם יורם גלובוס. הרפתקאותיהם של גולן וגלובוס בהוליווד תועד לאחרונה בסרט המדובר "גו-גו בויז".

באמצע שנות ה-1990 שב גולן ארצה אל הבמה, וביים מחזות זמר כגון "עוץ לי גוץ לי", "זורבה היווני", "עליסה", "אנני", "אוליבר טוויסט", "היפה והחיה" ו"צלילי המוזיקה". ב-1994 קטף את פרס אופיר למפעל חיים, ובשנת 1999 זכה בפרס ישראל לקולנוע.

בשנת 2002 שב לביים לקולנוע עם הסרטים "השיבה מהודו" ומאוחר יותר "ריקוד מסוכן" וב-2008 "הכתובה", שבאותה שנה גם הקים מחדש את תיאטרון 'השדרה' שלו עם המחזות "עליזה מזרחי", "אוליבר טוויסט" ו"הרשל'ה".

מנחם גולן עם ריקי גל ואסי דיין, על הסט של "השיבה מהודו". צילום: יוני המנחם.

מנחם גולן עם ריקי גל ואסי דיין, על הסט של "השיבה מהודו". צילום: יוני המנחם.

בסוף 2010 נעצר גולן לאחר שטס לחו"ל בעוד שעומד נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ על חובות של מאות אלפי ש"ח. באוקטובר 2013 גולן נפל ברחוב, נפגע בראשו ואושפז במצב חמור בבית חולים.

ב-2014 שב לפסטיבל קאן, לבכורת הסרט "הגו-גו בויז" המספר כאמור את שנותיו עם יורם גלובוס סביב 'קאנון'.

7 באוגוסט 2014 בשעה 9:30, מאת רותם יפעת

"צבי הנינג'ה" – ביקורת

"צבי הנינג'ה".

"צבי הנינג'ה".

למרות שמייקל ביי לא הבמאי אלא המפיק, כבר הספקתי לשמוע אנשים שטוענים שהוא הרס להם הילדות (שוב). אז נכון, קשה להסתיר את חיבתי ליצירותיו, אבל במקרה של "צבי הנינג'ה" 2014, באמת שהתגובות מוגזמות בעיני. יש לכך שתי סיבות, ראשית, זהו סרט לילדים (כמו שהיו אותם סרטים שהמבוגרים של היום זוכרים): גיבוריו הם ארבעה צבים בגיל ההתבגרות, העלילה היא פשטנית ולינארית עם טוויסטים צפויים, הדמויות לא מורכבות וההומור נמוך. ושנית, לפחות במקרה של סדרת הסרטים הישנה, המקור עצמו לא היה מאבני היסוד של הקולנוע. זה קצת כמו שמעריצי סדרת הרובוטריקים של מייקל ביי יתלוננו עוד עשרים שנה שהרסו להם יצירה (אני כבר אהיה זקן מדי לכל הרעש הזה).

כאמור ביי הוא רק המפיק הפעם, כשאת מלאכת הבימוי הוא הפקיד אצל ג'ונתן ליבסמן. עם התמחות ברימייקים וסיקוולים ("זעם הטיטאנים", "המנסרים מטקסס: ההתחלה") ליבסמן מתאים כמו כיסוי עניים לצב נינג'ה. אי אפשר להגיד שביי לא היה מעורב בסגנון, אבל התוצאה הסופית היא מתונה יותר (וטוב שכך - אף אחד לא עושה ביי כמו שביי עושה). ליבסמן לא חסיד של פיצוצים כמו ביי, אבל כן שולט באופן מרהיב במרדפים: סצנה אחת בביוב החשוך והסגור והשנייה בשלג הלבן ובהיר עשויות באופן מדויק ומלהיב - כמו שמצפים מסרט אקשן.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

6 באוגוסט 2014 בשעה 12:00, מאת אופיר איל

"מסע של מאה צעדים" – ביקורת

"מסע של מאה צעדים". הלן מירן.

"מסע של מאה צעדים". הלן מירן.

הדרמה הרומנטית "מסע של מאה צעדים" מביאה את סיפורה של משפחה הודית המתיישבת בכפר צרפתי קטן ומתעקשת לפתוח בו מסעדה הודית אותנטית. מה שעשוי היה להיות סרט חמוד על מפגש מצחיק בין תרבויות בוחר להיות דווקא שמאלץ סנטימנטלי וארוך מדי. אפילו ההשפעה המתבקשת של גרגורי רעב לנוכח צילומי האוכל היפים אינה משמעותית מאחר והפנטזיה הקולינרית נקברת עמוק תחת רומנטיקה שחוקה, צפויה ובסוף גם משעממת.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

3 באוגוסט 2014 בשעה 21:00, מאת

"רובוטריקים 4" מכניס מעל מיליארד דולרים; מה המשמעות ליחסי הוליווד וסין?

"רובוטריקים 4".

"רובוטריקים 4".

סרט הפעולה המד"בי "רובוטריקים 4" הצליח גם הוא להכניס מעל מיליארד דולרים (1,004,966,000 על פי הערכות) בקופות מסביב לעולם. היותו פרק רביעי בסדרה מתמשכת כבר על פני 7 שנים, "רובוטריקים 4" נפל מקודמיו בפרמטרים משמעותיים: נדרשו לו 6 שבועות להגיע ליעד הנכסף, בעוד ל"רובוטריקים 3" נדרש שבוע שלם פחות; ובצפון אמריקה לבדה הוא גרף רק כ-241 מיליון, בעוד בזמן הזה הפרק הקודם כבר גרף כ-344 מיליון דולרים. עם זאת, הירידה בהכנסות מצפון אמריקה (ארה"ב וקנדה) על אף ההגעה למיליארד דולרים, מצביעה על התחזקות ההכנסות משאר העולם, ובדיקה קפדנית יותר מראה התעצמות גבוהה בסין (בתוך חודש מיציאתו, חצה הסרט את רף 300 מיליון הדולרים הכנסות בסין, והוכתר כסרט הרווחי ביותר שם במקומו של "אווטאר").

לא במקרה הדבר, משום שהסרט הופק כקו-פרודוקציה אמריקאית-סינית, צולמו מספר ימים בסין ואפילו הוקם סט צילומים עצום בעיר האמריקאית דטרויט, שידמה עיר סינית. כל אלו לא ניפחו בצורה משמעותית את התקציב (רק כ-15 מיליון דולרים יותר), ולכן כפרק רביעי בסדרה שלאו-דווקא היה ברור שיצליח בקלות להידמות לקודמיו – נראה ששיתופה של סין היה כדאי מאד כלכלית.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »


  • iPad
  • iPhone
  • Android
  • קחו את המגזין של אידיבי איתכם לכל מקום - השתמשו באפליקציות שלנו.
חברים שיתפו
כרטיסים לסרטים

זמני הקרנת סרטים

לרשימת זמני ההקרנה בקולנוע קרוב אליכם בחרו עיר:

קולנועים מבוקשים: סינמה סיטי, יס פלנט קניון איילון, גלובוס מקס קריון, יס פלנט לב המפרץ