מגזין סרטים

11 בדצמבר 2017 בשעה 15:53, מאת

הוכרזו המועמדים לגלובוס הזהב 2018

"העיתון". מריל סטריפ, טום הנקס.

"העיתון". מריל סטריפ, טום הנקס.

הוכרזו המועמדים לפרסי גלובוס הזהב 2018 (ה-75 במספר). את הטקס ינחה סת' מאיירס. מלבד ריקי ג'רוויס, כל המנחים היו יוצאי SNL (טינה פיי ואיימי פוהלר, ג'ימי פאלון ועכשיו מאיירס).

בגזרת סדרות הטלוויזיה אוהבים בגלובוס הזהב לאמץ סדרות חדשות (לא רק כמועמדות, גם בזכייה). ואין התאמה בין טקס פרסי האמי לגלובוס הזהב. "משפחה מודרנית" זכתה חמש פעמים ברצופות בפרס הסדרה הקומית הטובה ביותר באמי, ורק פעם אחת בגלובוס הזהב. ג'וליה לואי-דרייפוס זכתה שש פעמים ברצופות באמי על תפקידה ב-Veep, שזכתה שלוש פעמים ברציפות בפרס הסדרה, בעוד שבגלובוס הזהב הסדרה מעולם לא זכתה בשום פרס (לואי-דרייפוס זכה רק על "סיינפלד" ב-1994, ואף שחקן משנה מתוכה לא היה מועמד), והשנה נעדרת לחלוטין מהמועמדים.

שיאים ומספרים
המועמדות ה-12 לבימוי של סטיבן ספילברג. הוא זכה על שני הסרטים שאחרי זה הוא זכה עליהם באוסקר: רשימת שינדלר ולהציל את טוראי ראיין.
מריל סטריפ מועמדת בפעם ה-31, היא זכתה 8 פעמים ובשנה שעברה קיבלה את פרס מפעל החיים על שם ססיל בי. דה מיל.
"ויל וגרייס" המחודשת מועמדת לסדרת הקומדיה הטובה ביותר ואריק מקורמק כשחקן ראשי. זה מביא את סך המועמדויות של הסדרה ל-27. מספר זכיות: 0.
אליסון ג'ייני עטורת פרסי האמי מועמדת כשחקנית משנה בסרט "אני טוניה", זו המועמדות ה-7 שלה לגלובוס הזהב. היא לא זכתה על המועמדויות שלה על "הבית הלבן" או על "אמא".
הלן מירן מועמדת בפעם ה-15. היא זכתה רק פעמיים, ובאותה שנה, על הסרט "המלכה" (2006) והמיני סדרה "החשוד העיקרי האחרון".
מועמדות מספר 9 של סוזן סרנדון, שמעולם לא זכתה בגלובוס הזהב וגם השנה לא צפויה לקבל את הפרס.

רשימת המועמדים לפרסי גלובוס הזהב 2018:

קולנוע

סרט הדרמה הטוב ביותר
1. "העיתון"
2. "קרא לי בשמך"
3. Three Billboards Outside Ebbing Missouri
4. "דנקרק"
5. "הצורה של המים" (ש.ל.ר, The Shape of Water)
לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 7:37, מאת

טרנטינו הגה רעיון לסרט "מסע בין כוכבים" למבוגרים בלבד; תסריטאי "האיש שנולד מחדש" יכתוב

"שמונת השנואים". קווינטין טרנטינו.

קווינטין טרנטינו על הסרט של סרטו האחרון, "שמונת השנואים".

הקולנוען המוערך קווינטין טרנטינו שידוע בסרטים אלימים מאד, הגה רעיון לסרט "מסע בין כוכבים" ("סטארטרק" בסרטים האחרונים שג'יי-ג'יי אברמס ביים/הפיק), והתנה את השימוש ברעיון שהסרט יהיה בדירוג צפיה R למבוגרים בלבד, על פי דיווח של דדליין. עוד לפי הדיווח, תסריטאי "האיש שנולד מחדש", מארק ל. סמית', הוא כרגע המועמד המועדף של המפיקים לכתוב את התסריט המלא.

הדרישה לכוון לדירוג R למבוגרים, שמקנה את "האפשרות" להשתמש בקללות ובאלימות בסרט, היתה חשובה לטרנטינו ככל הנראה כי הוא מכוון לביים את הסרט (וכל סרטיו הקודמים היו בדירוג זה). הדירוג מקטין משמעותית את קהל היעד של סרט (מבוגרים בלבד) ולכן אולפני הסרטים הגדולים מעדיפים לכוון לדירוג לבני 13 ומעלה (PG-13). אבל טרנטינו הוא טרנטינו, וכנראה שהן לאולפני פאראמאונט והן למפיק הראשי ג'יי-ג'יי אברמס יש הרבה כבוד לקולנוען, כי ככל הנראה הם הסכימו ואף מקדמים את הפרויקט בזריזות. ודאי עוזרות ההצלחות האחרונות של סרטים מעולמות הגיקים שדורגו R כמו "דדפול" ו"לוגאן".

7 בדצמבר 2017 בשעה 9:00, מאת

בריאן סינגר פוטר מבימוי "רפסודיה בוהמית"; דקסטר פלטשר יחליפו

"רפסודיה בוהמית (ש.ל.ר)". רמי מאלק.

"רפסודיה בוהמית". רמי מאלק.

בריאן סינגר פוטר מבימוי הסרט המוסיקלי "רפסודיה בוהמית" (ש.ל.ר, Bohemian Rhapsody) על הזמר פרדי מרקורי מלהקת 'קווין'. מרבית הסרט כבר צולם לפני חג ההודיה (23.11), וסינגר כבר לא חזר לסט אחרי החג. נותרו רק שבועיים לצילומים, ולכן האולפנים הגיבו מהר מאד והודיעו על החלפתו של סינגר בבמאי דקסטר פלטשר ("אדי הנשר", וסרט ביוגרפי עתידי על הזמר אלטון ג'ון), כשהם גם מכוונים להשאיר את תאריך העליה לאקרנים בדצמבר 2018.

סביב סינגר רצות כבר שנים שמועות על עבירות מין שביצע לכאורה בקטינים, וכעת עם אביב התחקירים העיתונאיים בנושא הטרדות מיניות ועבירות מין בהוליווד (הארווי וויינשטין וקווין ספייסי) שטילטלו את התעשיה, יתכן שאולפני פוקס רוצים להקדים תרופה למכת הכישלון הרווחי (כפי שקרה עם "לידתה של אומה") ולשים פנים אחרות שיקדמו את סרטם במקום כאלה שיתנוססו על דפי עיתון במסגרת תחקיר לא מחמיא. גם ככה סרטים ביוגרפים הם לא שוברי קופות ענקיים, ותנופתם היא בפרסים ובפסטיבלים. הסיבה הרשמית לפיטוריו של סינגר מבימוי הסרט לא נמסרה מידי אולפני פוקס, ולצד השמועות על עבירות המין לכאורה, מצטרפות השמועות על יחסים עכורים בין סינגר לכוכב הסרט, רמי מאלק.

נציגיו של סינגר טוענים מנגד שסינגר היהודי עסק בזמן האחרון במחלה של אימו, ושהוא השלים עם מאלק.

6 בדצמבר 2017 בשעה 19:00, מאת

"גלגל ענק" – ביקורת

"גלגל ענק". קייט ווינסלט.

"גלגל ענק". קייט ווינסלט.

"גלגל ענק" הוא לא מסרטיו הטובים או הגרועים ביותר של וודי אלן, כזה שאם ייזכר זה יהיה אך ורק בזכות צילום הפתיחה המשגע שלו על חוף הים בשנות ה-50.

גִ'יני והפמטי (קייט וינסלט וג'ים בלושי) גרים בקוני איילנד בשטח של פארק השעשועים המפורסם, יחד עם בנה הג'ינג'י מנישואיה הראשונים, שאוהב להצית דברים. מיקי (ג'סטין טימברלייק) הוא מציל (שרוצה להיות מחזאי) בחוף הים הקרוב וקרוליינה (ג'ונו טמפל) היא בתו של המפטי מנישואיו הראשונים, שאחרי נתק של שנים מגיעה אליהם ללא התראה אחרי שברחה מבעלה. המפטי מפעיל את הקרוסלה בפרק השעשועים ואוהב לדוג עם חבריו, וג'יני היא מלצרית ממורמרת, חובבת אלכוהול שנוטה לסבול מכאבי ראש, שפעם היו לה שאיפות להיות שחקנית.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

3 בדצמבר 2017 בשעה 16:21, מאת

"קרב המינים" – ביקורת #2

"קרב המינים". סטיב קארל, אמה סטון.

"קרב המינים". סטיב קארל, אמה סטון.

עוד לא נעשה סרט טוב שמתרחש בעולם הטניס, ו"קרב המינים" הוא עוד אחד לרשימה הזאת. הסרט רוצה ומתכוון להיות יותר מסיפור על טניסאית ומשחק גורלי אך מצליח לפספס את המטרה למרות הכישרונות המעורבים והשעתיים של הסרט.

ב-1973 בילי ג'ין קינג (אמה סטון, "לה לה לנד") בת ה-29, השחקנית מספר אחת בעולם, השתכנעה להיענות להצעה של בובי ריגס שתשחק מולו. על התסריט חתום סיימון בויפוי ("נער החידות ממומביי") על פי סיפור אמיתי, כמובן, שהיה גם בסיס לסרט הטלוויזיה הגרוע "כשבילי ניצחה את בובי" (2001) בכיכובם של הולי הנטר ורון סילבר.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

23 בנובמבר 2017 בשעה 17:00, מאת אלן כהן

"קרב המינים" – ביקורת #1

"קרב המינים". סטיב קארל, אמה סטון.

"קרב המינים". סטיב קארל, אמה סטון.

"קרב המינים" מבוסס על אירוע אמיתי בשנות השבעים ששינה את הספורט העולמי וגם את אופן ההסתכלות כלפי ספורטאיות-נשים. הסרט עצמו אינו חף מבעיות והוא לא סרט האיכות שציפיתי לו. הוא פשוט מדי וחסר תחכום רב, אך בזכות הפקה נהדרת ובעיקר בזכות המשחק המצוין של שני השחקנים הראשיים, הוא מהנה וזורם.

את "קרב המינים" ביימו הצמד ג'ונתן דייטון וולרי פאריס, שכבר שיתפו פעולה יחד בכמה פרויקטים, בינהם "מיס סאנשיין הקטנה" מ-2006 שגם בו הופיע סטיב קארל. כמו ב"מיס סאנשיין הקטנה", אחת החוזקות בסרט זה היא הקשר בין הדמויות – אם זה בין בילי ג'ין גרין (אמה סטון) לבובי ריגס (סטיב קארל) או בין גרין לבעלה לארי (אוסטין סטוואל) – או כל קשר בסרט.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

20 בנובמבר 2017 בשעה 9:00, מאת

שוברי קופות: "ליגת הצדק" לא הכניס אפילו 100 מיליון דולר בבכורה

"ליגת הצדק". גל גדות, ריי פישר.

"ליגת הצדק". גל גדות, ריי פישר.

סרט הקומיקס "ליגת הצדק" לא עמד בציפיות, ועל פי הערכות גרף כ-96 מיליון דולרים בצפון אמריקה בסופ"ש הבכורה שלו, בקרב 4,051 בתי קולנוע. הסכום-המכובד-באופן-כללי, נמוך לז'אנר, ואפילו סרט המקורות של "וונדר וומן" הצליח לעקוף אותו בבכורתו (103 מיליון דולרים). בסופו של דבר, זוהי הבכורה הנמוכה ביותר ביקום הקולנועי של די-סי, שלא לדבר על ההשוואה המתבקשת לבכורה של "הנוקמים" ב-2012, שהניבה סכום שיא לזמנו של 207.4 מיליון דולרים.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

17 בנובמבר 2017 בשעה 14:00, מאת

"פלא" – ביקורת #2

"פלא". ג'וליה רוברטס, ג'ייקוב טרמבליי.

"פלא". ג'וליה רוברטס, ג'ייקוב טרמבלי.

"פלא" הוא סרט נורא ואיום. הוא גרוע מאוד-מאוד, מזויף, לא אמיתי ולא אמין. הוא גם צפוי ודברים קורים בו בלי סיבה, וללא השלכות.

ג'וליה רוברטס ואוון וילסון מגלמים הורים לוויה (קיצור של אוליביה) ואוגי (קיצור של אוגוסט), שסובל מלידה במחלה שגורמת לעיוות בפניו (מסופר שהוא עבר 27 ניתוחים, כולל לתיקון הראייה והשמיעה אבל לא מתייחסים בסרט לצד הזה של המחלה כי לא ממש מתייחסים לדבר בסרט מעבר למראה החיצוני). בגיל 10, אחרי שנים שאמו לימדה אותו בבית והשקיעה באוגי את כל זמנה, הוא יוצא לראשונה עם תחילת שנת הלימודים ללמוד בכיתה ה' בבית ספר. את אוגי מגלם ג'ייקוב טרמבלי, שפרץ ב"חדר", וכאן הדמות שלו לא אחידה ולא רואים כמו שצריך את התהליך שהוא עובר.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 8:06, מאת

"בית ספר לחיים" – ביקורת

"בית ספר לחיים". שרה פורסטייה.

"בית ספר לחיים". שרה פורסטייה.

"בית ספר לחיים" הוא סרט צרפתי מאוד, דרמה שמתרחשת ברובה בתוך כיתה. זה מעניין אך גם משעמם, נוגע ללב אך גם מפוזר מדי, ובסופו של דבר, מקבל ממני את הציון מספיק בקושי.

סרט כזה לא היה מופק בשום מדינה אחרת. בניגוד לסרטי מורה-בית-ספר-מעט-לא-שגרתי-משנה-את-חיי-התלמידים האמריקאיים (בדרך כלל בחטיבה/תיכון), כל כמה שנים מוקרן בארץ סרט צרפתי על מורה-רגיש-מתמודד-מול-כיתה (בדרך כלל ביסודי), כמו "הכל מתחיל היום" ו"בין הקירות".

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

16 בנובמבר 2017 בשעה 17:00, מאת אלן כהן

"פלא" – ביקורת #1

"פלא". ג'וליה רוברטס, אוון ווילסון.

"פלא". ג'וליה רוברטס, ג'ייקוב טרמבלי, אוון ווילסון.

"פלא" הוא עוד הוכחה שאפשר לקחת קונספט שכבר ראינו רבות, ובכל זאת לעשות סרט מרענן, מרגש וכיפי. הבמאי סטיבן צ'בוסקי מצליח לאזן באופן מושלם בין הדמעות לצחוקים ועל הדרך לחבר אותנו לכל אחת מהדמויות בדרמה שאי אפשר לא להתאהב בה. מבוסס על ספרו של אר-ג'יי פלסיו, "פלא" יקח אתכם לרכבת הרים של רגשות ממנה תצאו מרוצים.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 10:00, מאת

"סוף טוב" – ביקורת

"סוף טוב". מתייה קסוביץ', טובי ג'ונס, לאורה ורלינדן, איזבל הופר, ז'אן-לואי טרינטיניאן, פנטין הרדואין.

"סוף טוב". מתייה קסוביץ', טובי ג'ונס, לאורה ורלינדן, איזבל הופר, ז'אן-לואי טרינטיניאן, פנטין הרדואין.

"סוף טוב" של מיכאל הנקה הוא נציג אוסטריה לקטגוריית הסרט הזר באוסקר. שני סרטיו הקודמים של הנקה ("אהבה" בצרפתית ו"סרט לבן" בגרמנית) זכו למועמדויות אך ספק אם זה יצטרף אליהם.

מי שראה את "מחבואים" ו"סרט לבן" יודע שהנקה אוהב תעלומות ולשאול שאלות, ופחות מעניין אותו הפתרון והתשובות. בסרט הזה, כמו ב"מחבואים" וב"אהבה", נדמה שכל רצונו של הנקה הוא להביט מהצד על המתרחש, וההתרחשות הזו היא רגילה, יומיומית, שגרה משעממת.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

15 בנובמבר 2017 בשעה 7:50, מאת

טום קרוז מצטרף לפיט ולדי'קפריו באפשרות לככב בסרטו של טרנטינו על צ'ארלס מנסון ושרון טייט

"משימה בלתי אפשרית 5: אומת הנוכלים". טום קרוז.

טום קרוז מתוך "משימה בלתי אפשרית 5: אומת הנוכלים".

טום קרוז מצטרף לרשימה האקסקלוסיבית של שחקנים איתם ניהל הקולנוען קווינטין טרנטינו שיחות רציניות לגבי כיכוב בסרטו הבא על מנהיג הכת הרוצחת צ'ארלס מנסון ואחת מקורבנותיו, שרון טייט. עוד ברשימת השחקנים בראד פיט וליאונרדו די'קפריו, ולא ידוע אם טרנטינו מתכוון להציע לשלושתם תפקידים בסרט או שהם מתמודדים על אותו התפקיד. כמו כן, הפרויקט מחפש בית הפקה חדש ומתנהלת מלחמת תמחור מעניינת על הפרויקט בין אולפנים גדולים ואולפנים בינוניים-בגודלם, משום שהבית של טרנטינו בשמונת סרטיו עד כה – אצל האחים וויינשטין (אם דרך 'מיראמקס' ואם דרך 'חברת וויינשטין') – ניצב בפני מכירה או משהו דומה, בשל ההאשמות בהטרדה מינית ואונס של אחד המייסדים, הארווי וויינשטין. שלושת האולפנים שנראים כרגע הבולטים ביותר במלחמת התמחור הם פאראמאונט (ביתו של קרוז), האחים וורנר וסוני.

טרנטינו הוא מהבמאים הבודדים בימינו שהציבור הרחב יודע את שמם, וסרטיו זוכים לפרסום ולהייפ רבים בזכות שמו. טבעי שהוא יהיה מחוזר על ידי האולפנים הגדולים, ולפי דיווחים האולפנים היחידים שלא הביעו ענין גבוה הם דיסני (שלא נוהגים להפיק סרטים בדירוג למבוגרים בלבד – R – כפי שנוהג טרנטינו ליצור). אין הרבה פרטים על הפרויקט של טרנטינו סביב מנסון וטייט, אבל ההיסטוריה שלהם היא שמנסון היה מנהיג כת רצחנית, שהוביל את הכת שלו לרצוח בהזדמנות אחת חמישה אנשים, בינהם אישתו של הבמאי רומן פולנסקי, שרון טייט, שהיתה בהיריון מתקדם מאד. ככל הנראה טרנטינו מיעד את תפקידה של טייט לשחקנית מרגו רובי.


כרטיסים לסרטים

לרשימת זמני ההקרנה בקולנוע קרוב אליכם בחרו עיר:

סינמה סיטי, יס פלאנט, קולנוע לב, רב חן, גלובוס מקס, סינמטק תל אביב