מגזין סרטים

1 בספטמבר 2014 בשעה 10:00, מאת

הוכרזו הסרטים הישראלים בפסטיבל חיפה 2014: "את לי לילה", "צילי", "פנסיון פרכט", "וילה תומא" ועוד

"פנסיון פראכט". צחי גראד, אורי קלאוזנר, ולדימיר פרידמן, אלה גבריאל, יעל טוקר.

"פנסיון פראכט". צחי גראד, אורי קלאוזנר, ולדימיר פרידמן, אלה גבריאל, יעל טוקר.

הוכרזו הסרטים הישראלים בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2014 (ה-30 במספר), ומונים 12 סרטים עלילתיים ו-12 סרטי תעודה. מהפסטיבל גם מדווחים שיוקרנו השנה 42 סרטים קצרים ואנימציה ו-16 סרטי 'יצירה צעירה'.

במסגרת הישראלית שמחוץ לתחרות הרשמית, יוקרן הסרט המדובר "וילה תומא" שתלוי את מי שואלים אם הוא ישראלי - לפי קברניטי הפסטיבל הוא ישראלי כאמור. עדכון: כמובן שהיו בעיות עם ההגדרה הזו – ולכן הסרט עובר למסגרת 'פנורמה בינלאומית'. במסגרת 'בין ישראליות ליהדות' יוקרנו הסרטים "צילי" של עמוס גיתאי (שהוקרן גם בפסטיבל ונציה), ו"האם זה אתה?" של דני מנקין. בתחרות הרשמית יוקרנו "את לי לילה" שהוקרן בפסטיבלי קאן וקרלובי וארי, "מיתה טובה" מפסטיבלי ונציה וטורונטו. הקרנות הבכורה יהיו של "פנסיון פרכט" עמוס השחקנים המוכרים, "יונה" של ניר ברגמן, "טוביאנסקי" של ריקי שלח, "מנפאואר", "עמק" ועוד.

הפסטיבל יתקיים גם השנה בחול המועד סוכות- 9 עד ה-18 באוקטובר.

תחרות הקולנוע הישראלי העלילתי
"את לי לילה"
"טוביאנסקי"
"יונה"
"מיתה טובה"
"מנפאואר"
"עמק"
"פנסיון פרכט"
"שקופים"
"תפוחים מן המדבר"

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 8:00, מאת

פרס לסרט הישראלי "בוקר" בפסטיבל הסטודנטים מונריאול 2014

"בוקר". דרור קרן.

"בוקר". דרור קרן.

הסרט הישראלי "בוקר" של יקי איילון קטף את פרס חבר השופטים בתחרות הבינלאומית של פסטיבל הסטודנטים מונטריאול 2014 (ה-45 במספר) בקנדה.

הסרט מתאר שלושה סיפורים המתרחשים במקביל בבוקר אחד רווי לחצים בחייהן של שלוש דמויות בירושלים: עמוס (ירון מוטולה) דוחה את ניסיון ההתאבדות אותו תכנן כדי לסייע לשכנתו, יעל (תמר אלקן) מתכוננת לראיון עבודה, ואילו תומר (דרור קרן) מאחר ליום ההולדת של ביתו.

הסרט הוקרן מוקדם יותר השנה בפסטיבל הסטודנטים תל אביב.

29 באוגוסט 2014 בשעה 13:30, מאת

"התחלה חדשה" – ביקורת

"התחלה חדשה". קירה נייטלי.

"התחלה חדשה". קירה נייטלי.

"התחלה חדשה" הוא סרט כובש ומקסים והוא לא לכל אחד, כלומר- אני אבין אם אנשים ישתעממו בחלקים מהסרט. לא קל בימינו לראות אנשים שרים שירים מקוריים (חדשים לאוזן) מבלי שיהיו עניינים מיוחדים תוך כדי, כמו ריקודים או פעלולים כלשהם.

ג'ון קרני, שכתב וביים את הסרט, מביא את אהבתו הגדולה למוסיקה לסרט ומצליח להציג אותה בדרך ויזואלית וסוחפת. סרטו הנודע ביותר של קרני, "פעם אחת", זכה באוסקר בקטגוריית השיר הטוב ביותר בזכות השיר המקסים Falling Slowly. לו היו השנה מספיק סרטים עם אסופה של שירים מקוריים, "התחלה חדשה" ודאי היה זוכה באוסקר בקטגוריה של הסרט עם פסקול השירים הטוב ביותר- פעם אחרונה שהקטגוריה הזאת (שלפי החוקים עדיין יכולה להתקיים אם יש מספיק סרטים מתמודדים ראויים) זה קרה היה לפני 30 שנה בדיוק ו"גשם סגול" זכה בפרס.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 10:28, מאת

סרטים ישראלים חדשים וטרום בכורות ב-10 ש"ח: "אפס ביחסי אנוש", "גט", "את לי לילה" ועוד

משרד התרבות והספורט יצא במבצע נפלא ליום רביעי ה-3.9: "יום הקולנוע הישראלי", שבו כרטיסי קולנוע לסרטים ישראלים נבחרים (חדשים וטרום בכורות) יעלו רק 10 ש"ח האחד. במבצע משתתפות כל רשתות הקולנוע הגדולות- סינמה סיטי, יס פלנט ורב חן, גלובוס מקס, וקולנוע לב – וגם בתי הקולנוע בקצוות הארץ, באילת ובכנרת. השנה, הקולנוע הישראלי כנראה פונה למירב פלחי השוק שהוא פנה כבר שנים ארוכות – החל מילדים ונוער ("גאליס"), דרך חובבי הקולנוע הפופולרי וקראוד-פליזרים ("אפס ביחסי אנוש", "זינוק בעליה", "שושנה חלוץ מרכזי" ועוד), אקשן ("כיפה אדומה") ועד סרטי דרמה מדוברים ("הרחק מהיעדרו", "גט").

יום הקולנוע הישראלי - 10 ש"חרשימת הסרטים המלאה ביום הקולנוע הישראלי 3.9.14:

"אנשים כתומים"
"אפס ביחסי אנוש"
"את לי לילה" (טרום בכורה)
"בורג" (טרום בכורה)
"גאליס: המסע לאסטרה"
"גט" (טרום בכורה)
"הגננת" (טרום בכורה)
"הקפות" (טרום בכורה)
"הרחק מהיעדרו"
"זינוק בעליה"
"טוביאנסקי" (טרום בכורה)
"יונה" (טרום בכורה)
"כיפה אדומה"  (טרום בכורה)
"מיתה טובה" (טרום בכורה)
"מפריח היונים"
"ערבים רוקדים" (טרום בכורה)
"פנסיון פראכט" (טרום בכורה)
"פרינסס" (טרום בכורה)
"שושנה חלוץ מרכזי"
"תם עידן התמימות" (טרום בכורה, לשעבר "פלסטלינה")
"תפוחים מן המדבר" (טרום בכורה)

אגב, כמו שניתן לראות גם מהפוסטר שהופק לאירוע – יש לא-מעט סרטים ישראלים שיוקרנו ביום הזה, ומועמדים לפרסי אופיר. מה ששוב מעלה את התהיה, מה בעצם עושה האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלויזיה חוץ מלהפיק אירועי הענקת פרסים שלא באמת מעניינים אף אחד מעבר לזה שהתואר יכול להירשם על פוסטרים? למה האקדמיה לא יוזמת מהלכים כאלה, ומשאירה אותם לגופי הציבור כמו משרד התרבות?

27 באוגוסט 2014 בשעה 9:00, מאת

הסרט הישראלי "גט" נמכר להפצה בארה"ב

"גט - המשפט של ויויאן אמסלם". רונית אלקבץ, מנשה נוי.

"גט – המשפט של ויויאן אמסלם". רונית אלקבץ עם מנשה נוי.

הסרט הישראלי "גט – המשפט של ויויאן אמסלם" של שלומי ורונית אלקבץ, נמכר להפצה בארה"ב. את המכירה ניהלה חברת 'פילם דיסטריבושן', והרוכשת היא חברת 'מיוזיק בוקס', שתשקיע כ-400 אלף דולרים בהפצתו, בתחילה על 225 מסכים.

"גט" מספר על בקשתה של ויויאן אמסלם (רונית אלקבץ), לגירושין מבעלה (סימו אבקריין) שמסרב לתת לה גט. מנשה נוי עוזר לה בבקשתה מול בית דין רבני, שאינו נוטה לכיוונה. עוד מככבים בסרט גם ששון גבאי, דליה מלכה בגר, אוולין הגואל, אלי גורנשטיין, רמי דנון, רוברטו פולק, זאב רווח, אלברט אילוז, רובי פורת שובל, שמיל בן ארי, אברהם סלקטר וגבי עמרני.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

26 באוגוסט 2014 בשעה 7:00, מאת

הוכרזו זוכי אמי 2014: "שובר שורות" הזוכה הגדולה עם 5 פרסים; "משפחה מודרנית" עם 3; ו"פארגו" עם 2

"שובר שורות". בריאן קרנסטון.

"שובר שורות". בריאן קרנסטון.

סדרת הדרמה "שובר שורות" סיימה את שידוריה עם זכיה גדולה בפרסי האמי 2014 (ה- במספר), שכללה 5 פרסים כולל הסדרה הטובה ביותר. זוהי הסדרה היחידה של רשת הטלויזיה האמריקאית AMC שקטפה פרסים, מה שגרר תיקו של 5 זכיות עם רשת הטלויזיה FX – שהכניסה 3 סדרות לרשימת הזוכים, כולל "פארגו" המדוברת (2 פרסים). רשת HBO קטפה 3 פרסים בלבד, לשלוש סדרות שונות. הסדרה הבריטית "שרלוק" קטפה 3 פרסים. הקומיקאי אל ינקוביץ' ביצע גם קטע מיוחד:

סדרת הדרמה הטובה ביותר
"שובר שורות"

הסדרה הקומית הטובה ביותר
"משפחה מודרנית"

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

20 באוגוסט 2014 בשעה 19:00, מאת רותם יפעת

"לוסי" – ביקורת

"לוסי". סקרלט ג'והנסון.

"לוסי". סקרלט ג'והנסון.

מכל הופעות האורח של סטן לי בסרטי מארוול, האהובה עליי היא זו ב"ספיידר מן 2" (סם ריימי/טובי מגוויר): ספיידי הולך ברחוב ונעצר מול שלט תמיכה בו. לי נעמד מולו ואומר: "אתה יודע, אני משער שאדם אחד באמת יכול לעשות שינוי". זו הפעם הראשונה שלהופעתו של לי הייתה ערך לסרט ולא רק לשם הדאחקה. הופעה זו גרמה לי לחשוב איך ייראו סרטי גיבורי על אם במאים מודרניסטיים כמו גודאר היו מביים  סרטי גיבורי על. נו, לפחות לוק בסון הוא צרפתי.

ב"לוסי", סרטו החדש, הדמיון לקולנוע מודרני אינו נובע מדמויות המדברות ישירות אל המצלמה, אבל יש ניסיון לעשות סרט אקשן מד"ב מאד אמנותי. הוא כמובן לא הראשון, ולא חסרים כאלה שעשו והצליחו, הבעיה שבמקרה הנוכחי הדבר מרגיש מאולץ. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר בעריכה פשטנית שמנסה להיות אינטלקטואלית: השוואה בין בני אדם לבין חיות פראיות. כל זה בזמן הרצאה על אבולוציה. הניסיון הזה פוגע בסרט, שכן בסון שכבר הוכיח יכולת בעשיית סרט מד"ב מוצלח ומהנה ("האלמנט החמישי"). המסרים של הסרט הם אולי עמוקים, אבל מועברים באופן כזה שלא ניתן לדון ולהרהר בהם באופן מעמיק.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

19 באוגוסט 2014 בשעה 11:30, מאת

לצפות בסרט הישראלי "הרחק מהיעדרו" ב-19 ש"ח לכרטיס

סינמטק תל אביב יצאו במבצע חסכוני: ניתן לרכוש כרטיסים להקרנות הסרטים ביום ראשון של כל שבוע, ב-19 ש"ח בלבד לכרטיס. בין הסרטים שניתן לצפות במסגרת זו בקרוב: "הרחק מהיעדרו" שפותח בסוף השבוע הקרוב, "תרשום, אני ערבי" , "הרופא הגרמני" ו"ברביקיו".

יום ראשון ב-19 ש"ח בסינמטק תל אביב

17 באוגוסט 2014 בשעה 10:00, מאת

ריאיון עם אלעד סממה ושני קליין מ"אפס ביחסי אנוש": "כיף לי לקבל כאלה תגובות, למרות שעיצבנתי אותם"

שני קליין ואלעד סממה. "אפס ביחסי אנוש". צילומים: רפי דלויה וירון שרף.

שני קליין ואלעד סממה. צילומים: רפי דלויה וירון שרף.

גם אחרי שסיים את סוף השבוע השמיני שלו באקרנים, הסרט "אפס ביחסי אנוש" של טליה לביא ממשיך להיות מוקרן 4-5 פעמים ביום בבתי קולנוע מרכזיים ברחבי הארץ. זהו המתמודד הבולט ביותר על תואר הסרט הישראלי המצליח ביותר של 2014, המאוים רק בידי סרט הנוער "גאליס: המסע לאסטרה".

"אפס ביחסי אנוש" הוא סרט הביכורים של לביא, המספר על חיילות בשלישות של בסיס צבאי גדול בדרום הארץ. הביקורת השנתית מתקרבת, אך בנות המשרד הצעירות והוותיקות תחת פיקודה של הקצינה רמה – עסוקות כל אחת בדרמה הפרטית שלה. לפני ימים אחדים התבשרנו כי הסרט מועמד ל-12 פרסי אופיר, וזו הזדמנות נפלאה לשוחח עם שניים מכוכבי הסרט: שני קליין המגלמת את הקצינה רמה, ואלעד סממה המגלם את מאיר, החייל שזהר (דאנה איבגי) מתעניינת בו במהלך הסרט. קליין תתמודד על פרס שחקנית המשנה מול נלי תגר בתפקידה מכאן, ומול דאנה איבגי, שמועמדת לפרס על "את לי לילה".

הרגשתם שאתם מופיעים בסרט שיהיה להיט היסטרי?
אלעד סממה: "אני בהחלט יכול לומר שבמהלך הצילומים ובעקבות הקשר המיוחד שנרקם עם טליה ודאנה זה מסוג הדברים שאתה מרגיש שאתה שותף לעשיה מאד מאד מיוחדת."
שני קליין: "כשקראתי את התסריט, ובמהלך הצילומים הבנתי שיש פה משהו ממש טוב, אבל את זה לא תיארתי. היה לי ברור שזה סרט שידבר לרוב האנשים בגלל הישראליות שבו אבל תיארתי לי שלא תהיה לו חשיפה בגלל שיש נטייה לאנשים לא ללכת לקולנוע ישראלי."

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

16 באוגוסט 2014 בשעה 12:00, מאת

"המעניק" – ביקורת

"המעניק". ברנטון ת'ווייטס, אודיה רש.

"המעניק". ברנטון ת'ווייטס, אודיה רש.

חשבתי לוותר על כתיבת ביקורת על "המעניק" כי הוא לא עשה לי חשק לכתוב עליו. "אבל אני צריך להזהיר אנשים מפניו, הם עוד עלולים לרצות לראות אותו." אז אל תלכו ל"המעניק" מכיוון שאין שום סיבה לראות אותו, רק סיבות להתרחק. מדובר ב-93 דקות בלבד – עם הקדמה ארוכה של כשעה וסוף של המשך יבוא (שכנראה לא יבוא) – שמרגישות כמו פיילוט לסדרה שאני לא רוצה לראות.

"המעניק" מבוסס על ספר מ-93', שחזרו אליו בעקבות הפריחה בשנים האחרונות של סרטים כמו "משחקי הרעב" ו"מפוצלים", על עולמות עתידיים, חלקם אוטופיים, שמתארים את החברה המסודרת והלא-באמת-מתפקדת, על פי ספרים תחת התווית של YA) Young Adult- 'מבוגרים צעירים' כביכול). אז עכשיו הגיעו ל"המעניק", הראשון מארבעה ספרים עד עתה שמתרחשים בעולם הזה, שסרטים (על פי ספרים) רבים שראינו בשנים האחרונות, ללא ספק, הושפעו ממנו.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

15 באוגוסט 2014 בשעה 9:30, מאת

"ברביקיו" – ביקורת

"ברביקיו". סופי דוץ, ליזין מייס, ואלרי קרוז.

"ברביקיו". סופי דוץ, ליזין מייס, ואלרי קרוז.

סרט הדרמה הקומי הבינוני "ברביקיו" הוא סרט צרפתי מאוד עם כל המרכיבים שאתם מצפים. הוא גם משעשע, השחקנים נהדרים, העלילה מתקדמת בקצב מספק וההומור -כמו ברוב הסרטים הצרפתיים- די ילדותי ולרוב צפוי מאוד. הסיפור פשוט ומוכר אך עשוי כמו שצריך. כתוצאה מכך, הסרט סובל מחוסר תחכום מעורר השתאות, כמו לא ניסו אפילו לעשות משהו מקורי או קולנועי יוצא דופן.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

14 באוגוסט 2014 בשעה 11:30, מאת רותם יפעת

"הבלתי נשכחים 3" – ביקורת

"בלתי נשכחים 3".

"בלתי נשכחים 3".

מסדרת סרטים שבנויה על רעיון שנראה כאילו הגה פטריק כוכב ים, לא צריך לצפות להרבה: הומור זול, אקשן חסר מעצורים ורחמים ופריטה על מיתרי הנוסטלגיה. אבל הבעיה העיקרית ב"בלתי נשכחים 3" היא ששניים מהשלושה לא כל כך מתקיימים. מעל הכול בולטת רמת האלימות שהופחתה באופן משמעותי לעומת שני הסרטים הקודמים בסדרים. הדבר ניכר בסיווג של הסרט קיבל: בעוד האחרים זכו ל-R  המדמם, הסרט הנוכחי כבר הותאם לבני 13 – דירוג הזהה לזה של "צבי הנינג'ה". בנוסף על כך, בהתאם לסרטי הקיץ ובניגוד לסרטי האקשן של פעם, הוא נמשך שעתיים (הקודמים בסרט היו קצת יותר משעה וחצי – כי מי צריך עלילה?). אני לא אתפלא אם חלק 4 יהיה כבר בתלת מימד.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »


  • iPad
  • iPhone
  • Android
  • קחו את המגזין של אידיבי איתכם לכל מקום - השתמשו באפליקציות שלנו.
חברים שיתפו
כרטיסים לסרטים

זמני הקרנת סרטים

לרשימת זמני ההקרנה בקולנוע קרוב אליכם בחרו עיר:

קולנועים מבוקשים: סינמה סיטי, יס פלנט קניון איילון, גלובוס מקס קריון, יס פלנט לב המפרץ